Czy warto ćwiczyć Pilates?
http://www.monikabregula.pl/2015/07/czy-warto-cwiczyc-pilates.html


Rodzajów treningów jest tak wiele, że nie byłabym w stanie ich wszystkich wymienić jest bodycombet, ABT, TBC, bodypump, jamping itp. Przychodzą i odchodzą, przeważnie tylko zmieniają nazwy, przechodzą mały lifting i znów jest na nie moda. Ale jest jeden rodzaj treningu, który od ponad 90 lat jest niezmienny i zachwyca kolejne pokolenia. Stworzył go Humbertus Pilates na początku XX wieku i wraz ze swoją żoną uczył tej metody.

Pilates to trening mięśni głębokich, który wzmacnia mięśnie stabilizujące kręgosłup i nasze ciało. To połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Metoda ta wzmacnia mięśnie, ale ich nie rozbudowuje. Odciąża kręgosłup, poprawia postawę i uelastycznia ciało.
Tyle teorii tego treningu trzeba spróbować.


Mnie Pilates uspokaja i wycisza, lubię ten rodzaj ćwiczeń, przy których nie pocę się jak mysz i nie męczę się a następnego dnia i tak bolą mnie mięśnie, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Pilates ćwiczy się inaczej niż zwykły trening aerobowy, tu trzeba się skupić i z rozmysłem wykonywać każde powtórzenie. Ćwiczenia odbywają się powoli, dokładnie napinamy odpowiednie mięśnie. Dzięki czemu ćwiczymy mięśnie głębokie naszego ciała.
Pilates poleciłabym osobom, które mają problemy z plecami od długiego przebywania w tej samej pozycji oraz osobom lubiących ćwiczyć jako uzupełnienie tygodniowego treningu.

Ja Pilates ćwiczę raz-dwa razy w tygodniu. Dla wzmocnienia pleców i ogólnej postawy a przede wszystkim dlatego, że je uwielbiam.