piątek, 10 lipca 2015

Najlepsze seriale i filmy o Zombie

http://www.monikabregula.pl/2015/07/najlepsze-seriale-i-filmy-o-zombie.html

O Zombie to ja wiem wszystko. Uwielbiam klimat tych seriali i filmów, mogłabym oglądać je godzinami. Zombie, jak i wampiry to temat rzeka, w ciągu wielu lat powstało mnóstwo obrazów przedstawiających w najrozmaitszy sposób nieumarłych, podchodząc w bardzo różny sposób do tematu.

Dziś przestawiam najlepsze seriale i filmy o Zombie, które są warte poświęcenia kilku wieczorów. To obrazy, które dostarczają niesamowitej rozrywki, nie jest to jakaś wysoka kultura, ale też nie o to w nich chodzi.


iZombi

Na początek całkowita nowość, serial o studentce medycyny, która po imprezie budzi się jako Zombie. Jest to dość niesztandarowe podejście do tematu, bo Liv gówna bohaterka jest dalej człowiekiem, musi tylko dla zachowania normalności jeść ludzkie mózgi. W tym celu zatrudnia się w biurze koronera. Po pewnym czasie odkrywa, że poprzez jedzenie ludzkiego mózgu zyskuje wspomnienia właściciela zjedzonego organu. Zaczyna współpracować z policjantem, który myśli, że Liv jest medium. Razem rozwiązują kryminalne zagadki.
Niezbyt lubię seriale kryminalne, są dość oklepane i sztampowe, ale ten dzięki temu, że główną postacią jest Zombie, przypadł mi do gustu. W tym serialu fajne jest nowatorskie i odważne podejście do tematu. Z niecierpliwością czekam na drugi sezon. 
World War Z

Film zaczyna się w dniu wybuch epidemii. Zabójczy wirus rozprzestrzenia się z niesłychaną, szybkością niszcząc całe narody. Gerry Lane dla ratowania swojej rodziny wyrusza w podróż, która ma na celu znalezienia lekarstwa na zarazę. Dobry film i nie tylko dlatego, że główną rolę gra Brad Pitt, aczkolwiek zawsze miło popatrzeć. Dobry scenariusz, szybka akcja sprawiają, że wciąga do ostatniej minuty.

Z Nation

Zaczynamy oglądanie trzy lata po apokalipsie zombie. Grupa ludzi dostaje zadanie przetransportowania przez cały kraj człowieka, który był królikiem doświadczalnym testów na szczepionkę przeciw wirusowi zombi i ma w sobie przeciwciała. Zaczynają niebezpieczną podróż przez Amerykę opanowaną przez hordy Zombie. Fajny pomysł, niesamowite zdjęcia i kadry. Aczkolwiek początek wydał mi się robiony jak tani film klasy B, ale to wrażenie po kilku odcinkach minęło. Po obejrzeniu całego sezonu wciągnął mnie i chętnie zobaczę kolejny sezon, ale nie powiem, żebym jakość bardzo na niego czekam.

Warm Bodies

Co byłoby, gdyby tak Zombie się zakochał? To nie żart o tym właśnie jest ten film. Poznajcie R. R jest Zombie, który pokazuje nam swoje życie jako nieumarłego. Pewnego dnia poznaje Julie, w której się bez pamięci zakochuje i powoli ożywa jego martwe serce. Tak pokręconej wersji o Zombie jeszcze nie było. To trzeba zobaczyć, tym bardziej że jest dobrze zrobiony. Na pewno nie będziecie się nudzić.The Walking Dead


Na koniec klasyka gatunku The Walking Dead. Serial zaczyna się w dniach wybuch pandemicznej apokalipsy. Głównym bohaterem jest szeryf Rick, który wraz ze swoją rodziną i ocalałymi ludźmi próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez Zombie. Serial to majstersztyk gatunku, dopracowany w każdym najmniejszym calu. Ma niesamowity klimat, dzięki czemu nie można się oderwać. Jego reżyser to Frank Darabonta, który ma na swoim koncie m.in. „Skazanych na Shawshank” i „Zieloną mile”. I jeśli chodzi o ten serial, to śmiało mogę powiedzieć, że umili mi październikowe długie wieczory, bo zaczyna się długo wyczekiwany 6 sezon.
Przedstawiłam tylko te najlepsze seriale i filmy o Zombie z ostaniach paru lat. Jestem pewna, że jeszcze powstanie wiele filmów i seriali z wykorzystaniem nieumarłych. Miłego oglądania.

Printfriendly