Liczy się tylko pasja i odwaga!

http://www.monikabregula.pl/2015/10/liczy-sie-tylko-pasja-i-odwaga.html

Każdy chciałby na swojej pasji zarabiać tak jak Kubica. Wydaje się to totalną mrzonką, czymś całkowicie nie realnym, ale czy tylko o pieniądze tu chodzi, czy raczej są one wypadkową naszych działań. Większość ludzi powie, ja nie mam pasji, lubię tylko siedzieć na kanapie i oglądać M jak Miłość. A przecież pasja to przyjemność płynąca z robienia tego, co się kocha. To źródło siły i szczęścia a nieraz jest deską ratującą nas przed utonięciem w ciemnych wodach życia, gdy robi się bardzo źle.

Ludzie nie mają żadnych pasji, bo ich nie szukają. Zainteresowań trzeba szukać, interesować się światem. Bo zainteresowania nie wpadną nagle przez okno a świat, od razu będzie piękniejszy. Nie każdy tak jak Kubica od 3 roku życia wie, co lubi i jak spędzi życie. Większość ludzi cały czas szuka, ale o to właśnie chodzi, trzeba szukać, a nie czekać.

Oczywiście już słyszę, ja mam dużo pracy, mam dzieci, cały dom na głowie, co oczywiście kończy się wieczorem wspomnianym serialem. Wszystko to bzdury i wymówki, bo nikt nie pracuje 24 na dobę, a dzieci już za chwilę pójdą swoją drogą i co wtedy? A wystarczy odszukać w sobie trochę odwagi i znaleźć w sobie pasję, by podążać swoją drogą, nie patrzeć na innych.

Tą pasją może być własny ogród, zbieranie znaczków, klejenie samolotów, bieganie, fotografia, lub milion innych rzeczy. Jeśli uwielbiasz modę i jesteś w tym dobra, ale Twój partner to wyśmiewa i mówi, że to nie pasja, tylko śmieszne przebieranki to pokaż mu blogi modowe i powiedz ile te dziewczyny, zarabiają na swojej śmiesznej pasji.

Często też słyszę, że ktoś kocha podróżować, ale na to trzeba worka pieniędzy, to tez jest bzdurą, bo nie trzeba od razu rezerwować pięciogwiazdkowych hoteli, można korzystać z wynajmu u ludzi, a bilety kupować z wyprzedzeniem w necie są nawet specjalne strony, które wyszukują promocji i bilety można kupić za psie pieniądze. Można również zatankować samochód, motocykl i ruszyć przed siebie zwiedzać a spać pod namiotem.

Jest takie stare powiedzenie, jeśli nie chcesz, znajdziesz powód, jeśli chcesz, znajdziesz sposób.

Odwaga w znalezieniu swojej drogi jest niezbędna, gdy w zeszłym roku rozpoczęłam zabawę z bieganiem, zaczynałam od 1 minuty biegu i 1 minuty marszu w głowie miałam myśli, że na sto procent wszyscy mnie wyśmieją, że tak wolno i mało biegnę, ale przypomniałam sobie o pewnym demotywatorze, który mówił „nie ważne jak wolno biegasz i tak szybciej od tych, co siedzą na kanapie” pomyślałam, że mam to w dupie co inni myślą o moim bieganiu i od tego czasu zawsze biegam z podniesioną wysoko głową, a dziś nawet usłyszałam od dwóch kobiet, które uprawiały NordicWalking, że mam niesamowita parę!

Żadne zainteresowanie (poza byciem seryjnym mordercą i zbieraniu trofeum z włosów zabitych) nie jest śmieszne i mało ważne, każde może być wypadkową dodatkowego zarobku albo nawet stać się głównym źródłem dochodów nawet zbieranie znaczków.

Czas przestać stękać i marudzić. Tylko znaleźć w sobie pasję chronić ją i pielęgnować. Bo dzięki niej świat może stać się piękniejszy.