piątek, 18 grudnia 2015

Relacja damsko — męska okiem popularnych poradnikówhttp://www.monikabregula.pl/2015/12/relacja-damsko-meska-okiem-popularnych.html

Niedawno pisałam o głupich poradnikach, które każą myśleć jak facet zobacz . Dziś o relacji damsko – męskiej w bestselerowych poradnikach. Wszyscy wiemy, że kobieta różni się od mężczyzny, ale nie za bardzo zdajemy sobie sprawę, na ilu płaszczyznach te różnice się objawiają. Bo tak naprawdę różni nas wszystko, na te same rzeczy patrzymy całkowicie odmiennie. Znajomość tych różnic może być bardzo pomocne w zbudowaniu trwałej relacji z partnerem, pomoże nam również w życiu codziennym.

„Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą”


Tytuł to banał i straszy stereotyp, który zmusza do sięgnięcia po tę pozycję, bo wszyscy wiemy, że kobiety też kłamią, a mężczyźni płaczą. W swojej książce autorzy uczą dystansu do siebie, na podstawie badań pokazują jak się lepiej zrozumieć i poprawić swoją relację z partnerem. W książce znajdziemy testy i praktyczne rady, które mają za zadanie poprawić znajomość samych siebie i przestać tracić na bezsensowną energię na walkę ze sobą.

„Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus”

Tytuł, który wszyscy znają, ale nie wszyscy czytali. Autor opowiada, że „dawno, dawno temu spotkali się i zakochali w sobie Marsjanie i Wenusjanki. Dzięki temu, że akceptowali swoje odrębności, udało im się stworzyć szczęśliwe związki. Potem przybyli na Ziemię i tu zapomnieli, że pochodzą z innych planet”.

W tych paru słowach można streścić te pozycje, autor krok po kroku przedstawia wszystkie różnice między kobietą a mężczyzną i pokazuje jak można pokojowo się porozumieć. A dzięki znajomości różnic stworzyć udaną relację. Ta pozycja dla każdego uświadamia ogrom różnic, o których mało, kto ma pojęcie.

John Gray to ekspert w dziedzinie związków międzyludzkich i autor kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w łącznym nakładzie 45 mln egzemplarzy. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej się sprzedająca na świecie książka o związkach damsko-męskich.


Na koniec crème de la crème „Lew-Starowicz o mężczyźnie”!
 Tego Pana przedstawiać nie trzeba, w swoich książka rozkłada na czynniki pierwsze swe ofiary. W pozycji o mężczyznach pisze m.in. o niedojrzałości panów, lęku przed kobietami, męskich fantazjach. Zrozumiałym językiem pokazuje wszystkie przywary mężczyzny i radzi jak go lepiej zrozumieć. Super pozycja warta przeczytania a czyta się ją jednym tchem, bo jest bardzo lekko napisana. Pan Lew-Starowicz ma na swoim koncie takie bestselery jak „Lew Starowicz o kobiecie”, „Lew-Starowicz o rozkoszy”, „Lew-Starowicz o miłości” czy „Lew Starowicz o zazdrości i innych szaleństwach z miłości”.
Printfriendly