Jak się ubierać biegając zimą

http://www.monikabregula.pl/2016/01/jak-sie-ubierac-biegajac-zima.html

Zima wcale nie oznacza, że musimy zamknąć się w czterech ścianach, zaprzestać treningów i czekać na wiosnę. Bieganie zimą dostarcza niezapomnianych przeżyć, haruje charakter i jest niesamowicie ekscytujące. Możemy przez cały okres zimowy spokojnie trenować, trzeba tylko wiedzieć jak się odpowiednio przygotować do zimowego treningu, gdy temperatura jest dużo poniżej zera.


O tym, jak się ubierać jesienią pisałam tutaj. W tamtym stroju nastąpiło kilka zmian, doszła dodatkowa warstwa w postaci koszulki i legginsów termoaktywnych, zamieniłam opaskę na czapkę przeznaczoną do biegania, dołożyłam komin i cienkie rękawiczki. 

Ważne, by ubrania miały odpowiednie odblaski, bo biegając zimną, szybko robi się ciemno i trzeba zwrócić uwagę, by być dobrze widocznym na drodze. 

Ubieramy się zawsze na cebulkę, wychodząc z domu, powinno być nam chłodno, ponieważ w czasie biegu wytworzymy ciepło. 

Przed wyjściem koniecznie nasmarujcie twarz kremem odżywczym, a na usta nałóżcie grubą warstwę pomadki ochronnej, warto zabrać ją ze sobą. 

Przy bardzo niskiej temperaturze należy już użyć komina do biegania, którym zasłonimy całą twarz, w przeciwnym wypadku narażamy się, że popękają nam naczyńka na twarzy, a tego nikt nie chce. 

Planując trasę, uwzględnijcie by start i meta były przed domem, aby rozgrzanym i spoconym nie spacerować po zimnie.