Domowe SPA — piękne nogi na lato

Domowe SPA — piękne nogi przed latem

Do sezonu odkrytych nóg zostało raptem parę tygodni, ale to całkowicie wystarczy, by zadbać o nasze dolne kończyny i sprawić, by w czasie lata stanowiły naszą ozdobę. Ważne, by ich pielęgnacja była oparta na wielu płaszczyznach, a co najważniejsze była systematyczna!


Depilacja

Podstawa to idealnie gładkie nogi. Już dawno pożegnaliśmy czasy, gdy królował naturalny wygląd. Dziś nawet włosy na rękach są całkowicie niewskazane, wręcz uważne za duże zaniedbanie u kobiety.

Od roku stosuję depilację światłem, postawiłam na depilator Philips Lumea i nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten sprzęt. To jak z zakupem zmywarki bez niej da się żyć, ale gdy się już zakupi, człowiek zastanawiał się: jak wcześniej mógł się bez tego obyć? 

Depilator Philips Lumea działa intensywnym światłem impulsowym, które naświetla włos impulsem światła. Dzięki czemu włos w naturalny sposób wypada, a jego wzrost zostaje zatrzymany, na skutek czego skóra pozostaje przez wiele tygodni gładka. Włoski odrastają, ale są bardzo cieniutkie i delikatne — miękkie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a we wrażliwych miejscach (takich jak strefa bikini) wystarczy dostosować stopień mocy.

Warto dodać, że działanie IPL opiera się na melaninie, czyli ciemnym barwniku znajdującym się we włosach i skórze. Zabieg będzie tym skuteczniejszy im jaśniejszą mamy skórę i ciemniejsze włosy. Czyli idealne urządzenie dla mnie, ponieważ mam typ urody Śnieżki — blada skóra i ciemne włosy. Blondynki z jasnymi włosami i osoby z bardzo ciemną karnacją i ciemnymi włosami powinny się zastanowić przed zakupem, bo możliwe, że po postu nie zadziała.

Domowe SPA — piękne nogi przed latem


Peeling

Regularny peeling pomaga pozbyć się martwych komórek skóry, poprawia jej kondycję, koloryt i ukrwienie. Zwiększa też krążenie, co sprawia, że jest świetną opcją na pozbycie się cellulitu. Na rynku dostępna jest ogromna oferta peelingów, ale warto przede wszystkim zakupić rękawicę do peelingu, masaż pod prysznicem przy jej użyciu sprawi, że skóra będzie gładziutka. 

Domowy peeling można zrobić samemu z kawy, który ma silne działanie antycellulitowe. Wystarczą fusy z kawy i żel pod prysznic bądź oliwa. Kofeina zawarta w ziarnach kawy pobudza ukrwienie i wzmaga metabolizm tkanki tłuszczowej, co powoduje szybsze spalanie tłuszczów. Trzeba jednak pamiętać, że po takim zabiegu łazienka jest cała w kawie :). Jeśli macie problem z wrastającymi włoskami, regularny peeling powinien pomóc.

Nawilżanie zewnętrze i wewnętrzne

Po pierwsze: codziennie po prysznicu duża warstwa balsamu nawilżającego to podstawa! Prawidłowe nawilżanie powinno być naszym codziennym rytuałem.
Po drugie: odpowiednia ilość płynów przyjmowana każdego dnia. Bez tego nasze nogi będą miały suchą popękaną skórę bez względu na ilość kremów w nią wklepywaną.

Domowe SPA — piękne nogi przed latem

Dieta

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest zbilansowana dieta, by mieć piękne nogi. Fast foody i słodycze sprzyjają tworzeniu cellulitu. Dlatego niezbędne jest całkowite wyeliminowanie ich z diety. Prawidłowa dieta pomoże nam nawilżyć skórę od środka. Niezwykle istotne jest spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wzbogaćcie swoją dietę o oliwę z oliwek, pestki dyni, orzechy i tłuste ryby.

Sport

Bez sportu nie ma mowy o pięknych nogach. Ważne by sport sprawiał nam dużo frajdy. Ogólnie rzecz biorąc, każdy rodzaj sportu pomoże utrzymać nasze nogi w dobrej kondycji. Polecam fitness, rower, pływanie czy bieganie.

Domowe SPA — piękne nogi przed latem