Urlop!!!

Urlop

Jak dla większości z Was, tak i dla mnie przyszedł czas urlopu, który zaczynam od jutra. Będzie to dla mnie najdłuższy urlop od wielu lat. Zaplanowałam mnóstwo zajęć (w tym remont mojego salonu) ale przede wszystkim mam zamiar odpocząć, zregenerować umysły i naładować akumulatory przed nowym sezonem jesienno – zimowym.


Wiele osób twierdzi, że w czasie urlopu nie powinno się remontować. Tak naprawdę ważne jest podejście do tego, bo jeśli widzimy remont jako ogromny wysiłek i tytaniczną pracę, jaką będzie trzeba wykonać, to rzeczywiście remont w czasie urlopu jest to nie najlepszym pomysłem. Dla mnie to odskocznia od pracy umysłowej - zrywanie tapet, malowanie to dla mnie taki odpoczynek, jak dla niektórych praca w ogrodzie, gdzie się relaksują. Więc na myśli o nadchodzącym remoncie ogromnie się cieszę i ekscytuję się nim.

Ważne, by w czasie odpoczynku od pracy zarobkowej, znaleźć czas dla siebie, na przemyślenia swoich celów i planów na przyszłość. Bardzo istotne jest, by dać wypocząć umysłowi. Każdego dnia umysł obsługuje tysiące mikro procesów, analizuje, wyciąga wnioski z otaczającej rzeczywistości. Jeśli ma być cały czas kreatywny, musi mieć czas odpocząć!

Urlop
Zrób sobie kilka dni, gdy niczego nie będziesz od siebie wymagać.

Pomedytuj, wsłuchaj się w siebie – poleż.

Nie da się utrzymać nerwów na odpowiednim - zdrowym poziomie bez odpoczynku. Odpoczynek to nie marnowanie czasu, a inwestycja w siebie.

Ładuj akumulatory!
Wiadomo, nie zawsze jest to łatwe. Dużo obowiązków, opieka nad dziećmi czy starszymi osobami, codzienne troski nie dają za dużo czasu na właściwą renegocjację i odpoczynek. Nie zawsze da się zorganizować wyjazd. Ale, zwłaszcza w takich sytuacjach, trzeba wykroić kawałek czasu tylko dla siebie.

Rano, po otworzeniu oczu, nie zrywaj się z łóżka. Bez względu na pogodę otwórz szeroko okno, poleż, wsłuchaj się w siebie. Oddychaj głęboko. Wyrzuć negatywne myśli daleko przez to okno. Zrób sobie dobrą kawę, poczytaj książkę, poleż. Nie wstawaj gwałtownie, nie rzucaj się od razu w wir obowiązków.
Pouśmiechaj się do siebie, do swoich myśli, do nadchodzącego dnia.

Permanentny stres odbiera nam siły, niszczy nas od wewnątrz. Kłopoty piętrzą się, zamiast maleć. Nie unikniemy stresu, to niemożliwe. Postaraj się jednak odpuścić, by stres nie przejął kontroli nad Twoim życiem.

Wakacyjny urlop to idealny czas, by przygotować się jesienno – zimowych wyzwań. Korzystaj z długich, pełnych słońca dni. Czerp energię z ciepłych dni, by ich pozytywna energia pozostała w Tobie jak najdłużej.

Urlop