piątek, 19 sierpnia 2016

Cierpliwość

Cierpliwość

Największe zmiany w naszym życiu nie dokonują się w jednej chwili, wymagają czasu, a przede wszystkim cierpliwości. Ciężko z dnia na dzień przekonać własne ciało i umysł, że zdrowe odżywianie i sport jest lepsze od kanapy i słodkich ciasteczek. 

Nasze nawyki wpływają na nasze codzienne życie - po obiedzie koniecznie coś słodkiego - wiele osób zna to doskonale. Czasem wiele takich zwyczajów trzeba sobie poprzestawiać w głowie, zanim osiągnie się zadowalające nas efekty. Cierpliwie wprowadzać do diety zdrowe produkty, szukać takich przepisów, jakie będą nam odpowiadać. 


Nie poddawać się po paru próbach zdrowego odżywiania. Omijać miejsca, gdzie można tylko zjeść fast foody.

Cierpliwość przyda się także w czekaniu na rezultaty ćwiczeń, aczkolwiek trzeba uświadomić sobie, że szczupła sylwetka jest tylko wypadową uprawiania sportu. Najważniejsze w sporcie jest, abyśmy byli zdrowi całe życie.

Wiele osób oczekuje, że w ciągu paru tygodni będą mieć kaloryfer na brzuchu jak Ania Lewandowska, czy muskulaturę jak jej mąż. No przykro mi, ale na takie efekty pracuje się latami. Pamiętaj, że nie kaloryfer jest ważny, a dobre samopoczucie, jakie jest podczas i po treningu - tego nie da się z niczym porównać. 

Ważne, by poukładać sobie wszystko w głowie i myśleć się jak będzie się wyglądać za rok, a nie za miesiąc. Dzięki temu damy czas naszemu ciału na wprowadzenie zmian. Przestać się martwić się, że to tyle potrwa, bo czas i tak upłynie bez względu na to, czy będziesz biegać, co drugi dzień czy spędzisz ten czas na kanapie tak i tak rok upłynie. 

Nie wmawiaj sobie kolejnej wymówki typu teraz mam dzieci i nie mam czasu, jak podrosną, to zajmę się sobą. Pamiętaj, że każde dziecko potrzebuje zdrowej mamy i zdrowego taty, to teraz jest najlepszy dzień, by zacząć. 

Ciesz się zdrowym życiem i bądź cierpliwy.


Printfriendly