niedziela, 7 sierpnia 2016

Zaproś do siebie trochę słońca!

Zaproś do siebie trochę słońca!

Najsilniejszą relacją, jaką mamy to ta, którą mamy z samym sobą. 
 
W całym twoim życiu nie ma i nie będzie ani jednej chwili, w której nie będziesz obecny. Ponieważ dokądkolwiek się udasz, zawsze tam będziesz. 
 
Wszystko, co cię spotyka, jest uzależnione od tego, jaki jest twój stosunek do samego siebie. To, co myślimy o sobie samych, jest ogromnie istotne. Wpływa na nasz nastrój, nasze relacje z drugim człowiekiem, na każdy aspekt naszego życia. 
 
Twoje relacje to nie osobne związki z twoim szefem, chłopakiem, żoną czy rodzinną. Twoje szczęście nie zależy od nich. Liczy się tylko twój stosunek do samego siebie. Inne związki są tylko odbiciem tej reakcji. 
 
Jeśli chcesz, aby twoje życie toczyło się jak najlepiej, musisz pokochać siebie! Wpuścić trochę słońca do serca dla siebie samego.

„Możesz przebiec cały świat, szukając kogoś, kto zasługuje na twoją miłość i czułość bardziej niż ty sam, lecz nie znajdziesz takiej osoby. To ty, tak samo, jak każdy na całym świecie, zasługujesz na miłość i szacunek”
 
Budda

Jak mam pokochać samego siebie?

Przestań myśleć o tym, czego w sobie nie lubisz. Skup się na tym, co w sobie lubisz. To, na czym się koncertujesz, rozwija się w tobie i roście.
 
Zaproś do siebie trochę słońca!
 

Mów o sobie tylko dobrze! Nigdy, przenigdy nie mów o sobie źle! Jeśli nie masz nic dobrego do powiedzenia, nie mów nić.

Ucisz wewnętrznego krytyka. Przyjmij do wiadomości, że tak jak wszyscy na świecie nie jesteś doskonały. Samoakceptacja to najlepsze droga, by pokochać siebie. Dzięki temu, że zrezygnujesz z oceniania siebie i porównywania do innych zaczniesz widzieć się siebie w jaśniejszych barwach.

Szukaj dobrych cech u innych. Osoby, które mają do siebie negatywny stosunek, wyszukują słabości u innych. Zwracając uwagę na zalety innych, rozwijasz własne i czujesz się lepiej.

Dbaj o swój dom. Miejsce, w którym mieszkasz, ma wpływ na twoje samopoczucie. Schludność nic nie kosztuje. Lepiej mieszkać w jednopokojowym czystym mieszkaniu niż w pałacu gdzie panuje brud i nie porządek.

Medytuj. Medytacja jest najskuteczniejszym sposobem zyskania dystansu i dobrego samopoczucia. Celem medytacji jest po prostu być!

Rób to, co lubisz, dbaj o swoje ciało i umysł. Nie traktuj swojego ciał jak śmietnika i nie wrzucaj tak przetworzonej sztucznej żywności. Znajdź piętnaście minut, by zrobić sobie zdrowy posiłek. Dbaj o swoje ciało, ono jest jak twoja własna świątynia. Pamiętaj, innego nie dostaniesz.

Bądź dla siebie dobry. Powiedz „nie mam obowiązku być doskonały i to jest doskonałe”.

Szczęśliwe życie to nie perfekcja, a dążenie do perfekcji. Daj sobie czas.
 
Zaproś do siebie trochę słońca!
 
 

Printfriendly