poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską. Porady - ćwiczenia - przepisy - motywacja.

http://www.monikabregula.pl/2016/08/zyj-zdrowo-i-aktywnie-z-anna.html

Przepięknie wydana książka Ani Lewandowskiej, w której zachęca do zdrowego trybu życia. Podzielona została na kilka części tzw. filarów zdrowia. Z pierwszej dowiemy się wszystkiego, ma temat głównych składników pożywienia np. węglowodanów, błonnika, witamin. W bardzo przyjemny, nieencyklopedyczny stylu opisuje ich właściwości. Dowiadujemy się jak komponować posiłki, by bez problemu trawić. W tej części najlepsze są przepisy Ani podzielone na miesiące, czyli z wykorzystaniem produktów sezonowych. Przepisy są oprawione przepięknymi zdjęciami. Ania zachęca do zabawy w kuchni i eksperymentowania z potrawami. Opisuje jak zrobić mleko migdałowe, cukier waniliowy, domowy jogurt czy kefir, masło klarowane.

Kolejna cześć – filar to kilka słów na temat naszej psychiki. Opisuje jak radzić sobie ze stresem i jak sobie na co dzień pomóc.

Koleją częścią jest sport. Anna Lewandowska to przede wszystkim sportowiec odnoszący międzynarodowe sukcesy. Więc gdy mówi o sporcie to pewne, że zna się na rzeczy. Prezentuje kilka przykładowych treningów na wzmocnienie mięśni brzucha, z handelkami i wzmacniający. Jest też dość duży rozdział poświęcony bieganiu, w tym rozdziale wypowiada się Paweł Januszewski, który jest lekkoatletą i prezesem Fundacji Bieganie.Ania inspirujcie i motywujcie pięknym ciałem, wytrwałością, kreatywnością w kuchni i sukcesami sportowymi – jest w tym świetna! Perfekcyjne ciało Ani inspiruje na wielu stronach książki. „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” to nie jest książka o odchudzaniu. To książka o wpływie sportu i diety na zdrowie i o atrakcyjnym wyglądzie jako efekcie ubocznym podejmowanych działań. Anna Lewandowska mówi, że jej książka to podręcznik dla początkujących i mnie tą książką całkowicie oczarowała. Mam nadzieję, że jej kolejne książki będą bardziej wyczerpujące temat, bo po przeczytaniu tej odczuwa się niedosyt.


Printfriendly