Czasami warto sobie odpuścić

 Czasami warto sobie odpuścić
 
Bywają chwile, gdy życie zaczyna nas przytłaczać. Problemy piętrzą się i nie widać wyjścia, a wystarczy czasem po prostu odpuścić, by życie znów stało się lepsze. Nieraz wystarczy wprowadzić kilka zmian, by nasze życie było, lżejsze i szczęśliwsze.

Nie wszystko da się kontrolować

Pozwól, by rzeczy same się działy, nie masz wpływu na pogodę ani na innych ludzi. Gdy zaczynasz odpuszczać, wszystko samo zaczyna się układać.

Nie obwiniaj

Przestań obwiniać innych, a przede wszystkim siebie. Dziś jesteś już innym człowiekiem niż wczoraj, uczysz się na błędach. Wszystko, co było, wszystkie swoje błędy, potraktuj jako pouczające doświadczenie.

Ucisz wewnętrznego krytyka

Negatywne myśli są destruktywne, niczego nie wnoszą, potrafią tylko narobić szkód. Wewnętrzny krytyk lubi mówić: „nie uda ci się”, „to nie dla ciebie”, „jesteś za głupi/brzydki/chudy/gruby”. Nie wierz tym głosom! Wycisz wewnętrznego krytyka i wpuść słońce do serca!

Kontroluj swoje ego

Nie zawsze będziesz mieć rację. Czasem warto kosztem swojego ego powalczyć o święty spokój i zaakceptować, że każdy ma swoje zdanie i nie warto się kłócić i denerwować.

Przestań narzekać

Nikt nie lubi ludzi narzekających wiecznie na wszystko. Dlatego przestań narzekać na wydarzenia czy sytuacje, które cię spotykają. Wszytko, zależy od twojej interpretacji tego, czy dla ciebie przysłowiowa szklanka jest do połowy pełna, czy pusta.

Zaakceptuj zmiany

Zmiany są częścią życia. Każdego dnia w naszym życiu zachodzą zmiany, żaden dzień nie jest taki jak poprzedni, a i tak na myśl o zmianach wielu cierpnie skóra. Zmiany są dobre, pomagają nam się rozwijać, dzięki nim możemy więcej osiągnąć. Dlatego ważne, by do zmian w życiu podchodzić z uśmiechem, a nie ze strachem. Nie przywiązuj się. Wszystko przychodzi i odchodzi. 

Krytykowanie i ocenianie jest źle widziane

Wszyscy jesteśmy inni, dlatego świat jest tak piękny. Każdy ma prawo do miłości i szczęścia. Nieważne ile kto waży i czy lubi disco polo. Wszyscy mają takie samo prawo do bycia na tym świecie. Uszanuj każdą jednostkę i nie krytykuj. Nie oceniaj tylko dlatego, że czegoś nie znasz, świadczy to jedynie o twojej ignorancji. Otwórz swój umysł na różnorodność.

Liczy się tylko ta chwila

Tak naprawdę szczęście zależy od tej chwili. Bo tylko chwila obecna jest ważna, zawsze będziesz miał tylko chwilę obecną. Miej cel, jednak bądź obecny tu i teraz od tego zależy twoje życie.

 Czasami warto sobie odpuścić