czwartek, 29 września 2016

Siła marzeń

Siła marzeń

Modzi ludzie mają głowę pełną marzeń i planów na przyszłość. Im jesteśmy starsi, tym mniej marzymy. Plany odkładamy na półkę i żyjemy z dnia na dzień. A przecież nie ma nic ważniejszego nic marzenia, bo to one są motorem do działania. I nie ma znaczenia czy masz 20, 30, 40 czy 50 i więcej lat — marzenia to potęga one dają nam radość życia.

Negatywna energia

Wiele osób boi się marzyć, nie wierzą w siebie ani w to, że mogą dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu. Budują wokół siebie mur wymówek: „na podróże trzeba mieć pieniądze”, „gdybym się kiedyś przykładał do nauki, to zarabiałbym teraz więcej, ale teraz już za późno”, „nigdy nie będzie mnie na to stać”, „nie założę firmy, bo i tak mi pewnie splajtuje” itp. Wewnętrzny mur, który uniemożliwia podjęcie działań, dlatego nic się nie zmienia. Często takie osoby mówią „nie dam rady”, „wyśmieją mnie, jak spróbuję”, wysyłają w świat negatywną energię, a później się dziwią, dlaczego tylko taka negatywna energia do nich wraca. No bo niby jaka ma wrócić? Dostajemy to, co sami z siebie dajemy.

Potęga marzeń

Marzenia nic nie kosztują, a mogą sprawić niesamowitą radość i szczęście. Marzenia powinny wywoływać w nas pozytywne uczucia, podczas zatapiania się w nich na naszych twarzach ma się znajdować szeroki uśmiech. Nie ograniczajcie swoich marzeń, otwórzcie się na nie. Nic tak nie działa, jak pozytywne nastawienie do świata, bo gdy się uśmiechamy i wierzymy w swoje marzenia, wysyłamy w świat dobrą energię, która wraca do nas ze zdwojoną siła. Wiele osób powie, że to totalne bzdury, ale spróbowanie nic nie kosztuje, dlatego zacznij od zaraz, by się o tym przekonać na własnej skórze.
 
Siła marzeń


Presja otoczenia

Nie daj sobie wmówić, co powinieneś robić. Często presja rodziców, partnera czy społeczeństwa sprawia, że nie realizujemy swoich marzeń, a marzenia innych ludzi, bo chcemy się dopasować, ale chcemy by inni byli z nas dumni. Niestety takie działanie może tylko nas unieszczęśliwić i sprawić, że nasze życie nigdy nie będzie do końca nasze, a już na pewno szczęśliwe, bo każdy człowiek jest osobną jednostką ze swoimi marzeniami. Dobrze raz w roku zrobić listę swoich marzeń, planów takich wynikających z nas samych, wyznaczyć sobie cele i działać. Krok po kroku. I najważniejsze nigdy nie przestawać marzyć.


 Printfriendly