sobota, 5 listopada 2016

Nie osądzaj!


http://www.monikabregula.pl/2016/11/nie-osadzaj.html

Wszyscy jesteśmy różni, co czyni nas wyjątkowymi jednostkami. Każdy z nas na swój sposób jest inny. Niektórzy podkreślają swoją indywidualność ubiorem, inni wyrażają się poprzez swoją pracę czy hobby. Niestety często inność wywołuje w niektórych ludziach strach, ponieważ boją się tego, czego nie znają. Co za tym idzie, zaczynają krytykować i negatywnie oceniać. Oceniają stereotypowo, nie zastanawiając się, jakie może to przynieś szkody.

Coraz częściej spotykam się, z tym że ludzie wokół zaczynają krytykować gesty, sposób mówienia, zachowania, ubiór czy nawet sposób na życie innych ludzi. Wszystko, co odchodzi od tzw. normy, jest piętnowane. A przecież ta inność w nas jest najpiękniejsza, nie każdy musi podążać tą samą ścieżką, co wszyscy. Nie mamy tych samych marzeń i celów, więc dlaczego mamy zachowywać się tak samo czy ubierać jak wszyscy.

Najbardziej i najmocniej krytykują osoby, które mają niską samoocenę i problemy ze swoim życiem. Ciężko im zaakceptować siebie więc nie akceptują innych. Zazdrość wywołuje w nich uczucie gniewu, którą wyładowują negatywną krytyką. Od takich osób nigdy nie usłyszy się miłych słów zawsze tylko negatywną oceną.

Osoby, które się realizują i spełniają swoje marzenia, zawsze znajdą dobre słowo dla innych. Miejmy w sobie mniej złości i zawiści, uśmiechajmy się częściej, co będzie sprzyjać przyciąganiu pozytywnej energii.

Nie osądzajmy tak łatwo i powierzchownie, inność czyni życie tym, co najpiękniejsze.

Podchodźmy do siebie z uśmiechem i życzliwym słowem to zawsze wraca.
Printfriendly