Najlepsze seriale na długie zimowe wieczory

http://www.monikabregula.pl/2016/12/najlepsze-seriale-na-dugie-zimowe_16.html

W długie zimowe wieczory nie ma nic lepszego niż dobry serial. Osobiście dużo bardziej wolę oglądać seriale niż filmy. Dziś mam dla was osiem bardzo dobrych pozycji na klimatyczne zimowe wieczory.

Brytyjsko-amerykański serial biograficzny, opowiadający o życiu królowej Elżbiety II. Pierwsza seria obejmuje wydarzenia z życia Elżbiety z lat 1947–1955, od ślubu przyszłej monarchini z księciem Filipem do dymisji Winstona Churchilla, pierwszego z premierów Wielkiej Brytanii urzędujących za panowania Elżbiety. Serial przypomina mi Downton Abbey z powolną akcją, dopieszczonymi szczegółami. Pokazuje brytyjską arystokrację, którą przez krótką chwilę możemy podglądać. Serial bardzo wciąga, choć wiadomo, że większość scenariusza prócz głównych wątków, to fikcja wymyślona przez scenarzystów.
Według brytyjskiej prasy The Crown jest najdroższą z dotychczasowych produkcji własnych internetowego nadawcy, z budżetem wynoszącym ok. 100 mln funtów wydanych na realizację pierwszych 20 odcinków. Cały serial został wstępnie zaplanowany na sześć serii, w których toku narracja ma zostać doprowadzona aż do współczesności.


Serial przypominający atmosferą „Gangi Nowego Jorku” Martina Scorsese. Główny bohater Thomas Shelby wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem i ciotką Polly – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów.


Najnowszy serial HBO, któremu przez powielanie starego kotleta, wieszczono całkowitą klapę. HBO na złość krytykom wypuściło dopracowany i świetnie oglądający się serial. Westworld to najnowocześniejszy, wysoko wyspecjalizowany park rozrywki. Tu każdy może spełnić swoje nawet najbardziej mroczne fantazje. Nie ma w nim żadnych zasad ani ograniczeń, a dr Robert Ford (Anthony Hopkins), który zarządza parkiem, to bezkompromisowy wizjoner, który dąży do celu bez względu na cenę. Niespodziewana awaria sprawia jednak, że dotychczas usłużne ludziom roboty wpadają w morderczy szał.Serial science fiction odmienny od wszystkich dotąd oglądanych przeze mnie seriali. Opowiadający o ósemce rówieśników, którzy zostali obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami. Każda osoba tworzącą tzw. gromadę (tytułowa ósemka) może telepatycznie kontaktować się z pozostałymi członkami. Członek gromady może także w sytuacji kryzysowej przywołać do swojego ciała inną postać, aby skorzystać z jej zdolności. Wszystkich bohaterów dzieli odległość geograficzna (trójka mieszka w Ameryce Północnej, dwójka w Azji, dwójka w Europie a jedna osoba w Afryce), ale dzięki nadprzyrodzonym zdolnościom nawiązują przyjaźnie i pomagają sobie nawzajem.Serial dla miłośników szybkich akcji i morskich bitew. Znajdziemy w nim wszystko, czego oczekujemy po doskonałym serialu o Piratach. Akcja serialu rozgrywa się mniej więcej 20 lat przed wydarzeniami opisanymi w Wyspie skarbów Roberta Louisa Stevensona, w okresie uznawanym za złoty wiek piractwa. Piraci z wyspy New Providence w archipelagu Bahamów stanowią zagrożenie dla handlu morskiego w regionie. Złota Era piratów dobiega końca. Dawna brytyjska kolonia, New Providence, jest teraz wyspą, na której rządzi kilku najgroźniejszych spośród pirackich kapitanów. Budzącym największą grozę jest Kapitan Flint. Okres bezprawia nie trwa jednak długo, gdyż Brytyjczycy powracają na utracone tereny. Piraci muszą walczyć o przetrwanie z najeźdźcą, jednak nie jest to jedyny przeciwnik, z jakim muszą się mierzyć.


Lekki serial o superbohaterce. Po nieudanej misji, która zakończyła się tragedią, superbohaterka Jessica Jones przechodzi załamanie. Kobieta stara się odbudować swoje życie i zaczyna pracę jako prywatny detektyw w małym nowojorskim miasteczku. Walcząca z poczuciem winy i wewnętrznymi demonami postanawia wykorzystywać swoje zdolności, aby chronić potrzebujących.Historia czarownic z Salem od lat inspiruje ludzi na całym świecie. Osadzona w siedemnastowiecznym Massachusetts produkcja to mroczna opowieść o wydarzeniach, które mogły kryć się za tym mrożącym krew w żyłach okresem amerykańskiej historii. W Salem czarownice istnieją naprawdę, ale nie są tym, czym wydają się być. Serial, który w samym centrum opowieści umieszcza gorący romans Mary Sibley oraz weterana wojennego Johna Aldena przedstawia widzom zupełnie nową, śmiałą wizję Salem i jeszcze odważniejszy obraz czarownic.

To widowiskowa opowieść o fascynującym życiu i niesamowitych przygodach wojowniczych ludów Północy, którzy siali postrach w średniowiecznej Europie. Serial przedstawia historię kontynentu z perspektywy tych walecznych najeźdźców i odkrywców. Fabuła serialu nie skupia się jedynie na wojnach i rozlewie krwi - pokazuje też zwyczaje Wikingów i jest jednocześnie fascynującą sagą rodzinną. Centralną postacią serialu jest Ragnar Lothbrok, legendarny i charyzmatyczny przywódca Wikingów, który żył w VIII wieku. Ragnar to ucieleśnienie nordyckiej tradycji, a według legendy potomek samego Odyna. Akcja serialu ma początek w VIII wieku, w Skandynawii, gdzie Ragnar, wojownik i rolnik, marzy o znalezieniu bogactwa i dalekich wyprawach na zachód. Nad swoimi planami, zmieniającymi porządek świata, pracuje w tajemnicy, gdyż najpierw musi przekonać do nich lokalnego przywódcę - Earla Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą. Earl obawia się, że podróż Ragnara, jeśli zakończy się sukcesem, przyniesie mu zaszczyty, szacunek i władzę.