piątek, 2 grudnia 2016

Stać cię na związek bez przyszłości?

http://www.monikabregula.pl/2016/12/stac-cie-na-zwiazek-bez-przyszosci.html

Są osoby, które znajdują miłość za oceanem tysiące kilometrów od domu. Inni wpadają na nią w autobusie i od razu się zakochują. Jeszcze inni widzą ją codziennie, rozmawiaj z nią, ale dopiero po latach uświadamiają sobie, że kochają tę osobę. Są też osoby, które tkwią w relacjach bez przyszłości, bo tak wygodniej, bezpieczniej, bo nie doświadczą bólu złamanego serca. Tkwią w nich latami, stają się coraz bardziej cyniczni, nieszczęśliwi. Widzą, że osoba obok nie spełnia ich standardów, ale wolą zacisnąć zęby i trwać.

Ludzie boją się pomyłek

Pomyłki, nie są pomyłkami. W życiu zdarzają się mylne oceny, ale trzeba traktować je jak element procesu uczenia i wyciągania wniosków. Pomylić się to żaden wstyd. Wstyd to nie spróbować, a tragedią jest trwanie w miejscu, czekając na cud.

Nie wierzą, że mogą trafić lepiej

Wolą trwać przy złym znanym niż potencjalnie dobrym, ale nieznanym. Oczekują zbyt szybkich rezultatów, zapominając, że prawdziwe uczucie potrzebuje czasu i zaangażowania.

Koszty rozstania są zbyt duże

Nikt nie lubi porażek,
zwłaszcza takich, w których jest się zaangażowanym emocjonalnie przez dłuższy czas. Im dłużej trwa relacja, tym większy strach przed zakończeniem jej, choć wiadomo, że nic z tego nie będzie. Lepiej być z osobą niekochaną niż przyznać się przed światem, że poniosło się porażkę.

Może nie jest tak źle?

Przecież jest obok. Ugotuje obiad i obejrzy się razem serial. Od czasu do czasu sex, nie ważne, że miałki, bez fajerwerków. Nie ważne, że nawet nie masz na niego ochoty, ale jest i to się dziś liczy.

Strach przed opiniami innych ludzi

Bycie na językach to dla wielu trauma nie do przejścia. Poczucie porażki i oceniania przez innych jest tak przytłaczające, że wolą być nieszczęśliwi niż być wystawionym na opinię innych. To taka śmieszna sprawa, bo ludzie i tak będą mówić, co za różnica, o czym.

Lęk przed miłością

Paradoksalnie ludzie najbardziej boja się miłości, choć wszyscy twierdzą, że jej pragną. W miłości trzeba się otworzyć. Rozpłynąć się w niej i dać się porwać, choć nie wiadomo czy się nie roztrzaska o skały. Na tym to właśnie polega miłość, bez tego nigdy nie pozna się jej w pełni.

Zastanów się dobrze, masz tylko jedno życie stać cię na związek bez przyszłości?


Printfriendly