Sposób na długie zimowe wieczory

Sposoby na zimowe wieczory

Idealny sposób na zimowe długie wieczory to spędzać czas tak, jak się najbardziej lubi!! Ja uwielbiam kominek i dobrą książkę, do tego cieplutki koc i kawa z moim ulubionym mlekiem orzechowym. Niby banalne, ale czas tak spędzony, to gwarancja odpoczynku po całym dniu zabiegania i ogólnego chaosu. Pozwala się wyciszyć i nabrać dystansu.
Idealną na taki wieczór jest pozycja Anny Majewskiej „Rok na Majorce”. Przenosi nas z bardzo zimnej i ciemnej Polski na cudowną Majorkę, gdzie wszystko kwitnie, a słońce świeci wysoko nad głową, ogrzewając swoimi promieniami. Książka opowiada o młodej, niezależnej i atrakcyjnej pani architekt, która musi zacząć wszystko od nowa. Po rozwodzie z mężem i rozstaniu z kochankiem, postanawia spakować swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wyprowadzić się z synem na idylliczną Majorkę. Marzy jej się raj na ziemi, ale okazuje się, że La Isla Bonita wcale nie jest tak sielankowa. W urokliwym domku wymagającym ciągłego remontu trzeba najpierw nauczyć się żyć pod jednym dachem z jaszczurkami, znaleźć wspólny język z ekscentrycznym przyjacielem-gejem i dobroduszną seksbombą z Czech. W międzyczasie Magda próbuje przekonać tubylców, że sernik i makowiec to najlepsze specjały pod słońcem i, co najtrudniejsze, raz na zawsze pożegnać się z manią kompulsywnego kupowania zbyt drogich butów.


Szczęście na dzień dobry Callan Cat Jamie

To pozycja o sekretach Francuzek, które podpowiadają, jak być coraz atrakcyjniejszą i cieszyć się każdym dniem! Podobno Francuzki wiedzą najlepiej, jak cieszyć się życiem. Potrafią przywiązywać wagę do każdej chwili przyjemności!Jako młoda dziewczyna Jamie Cat Callan była zauroczona swoją francuską babcią, która, chociaż nie miała zbyt wiele pieniędzy, odżywiała się dobrze, ubierała się dobrze i cieszyła się codziennymi przyjemnościami. Kiedy już jako dorosła kobieta Jamie podróżowała po Francji, udało jej się lepiej zrozumieć, co różni Francuzki od Amerykanek.
Francuzki – niezależnie od tego, czy są lekarkami, właścicielkami sklepu czy prowadzą dom – nie zamartwiają się tym, czy są wystarczająco szczupłe, młode i spełnione. Starzeją się z wdziękiem i akceptują swoje ciało. Umieją znaleźć równowagę w życiu – kochać jedzenie, ale się nie objadać, pracować ciężko, ale nie zbyt wiele, czerpać przyjemność z obecności rodziny i przyjaciół, ale znaleźć też czas dla siebie.
Jamie wyciągnęła wnioski z wszystkiego, czego nauczyły ją Francuzki.


Lekcje francuskiego Hilary Reyl

Lekka pozycja o młodej dziewczynie Kate, która zaraz po ukończeniu Yale otrzymuje propozycję pracy w charakterze asystentki mieszkającej w Paryżu, znanej amerykańskiej fotograf Lydii Schell.
Młoda dziewczyna poznaje na nowo znany jej z dzieciństwa Paryż, a spośród grona znajomych wybiera przyjaciół, którzy w trakcie jej paryskiej przygody stanowić będą dla niej oparcie i niejako „tymczasową rodzinę zastępczą”. Stopniowo odkrywa jednak, że pociągająca i fascynująca rodzina Schellów nie jest tak krystaliczna i emanująca dobrem, jak jej się zdawało. Zaczyna również kwestionować własne motywy, które pchnęły ją do podjęcia pracy u boku Lydii Schell.