piątek, 17 lutego 2017

Jak sobie radzić ze stresem?

http://www.monikabregula.pl/2017/02/jak-sobie-radzic-ze-stres.html

Wszyscy doskonale wiemy, że nie ma nic bardziej destrukcyjnego niż stres. Każdy lekarz mówi, by się mniej denerwować, bo to szkodzi. Słysząc coś takiego, jeszcze bardziej wpadamy w furię, bo jak na miłość boską mamy się nie denerwować??? Przecież w dzisiejszych czasach, stres jest czymś tak normalnym, jak zła pogoda w lutym. Niestety stres, to cichy zabójca, który niszczy nas od środka i powoli zabija. Tak jak papierosy zabijają powoli, dzień po dniu palacza. Każdy palacz powie, że od jednego papierosa się nie umiera, owszem od jednego nie, ale nie umniejsza to wagi jego śmiercionośnej siły. 

Bez wątpienia, nie da się być ostoją spokoju, by nic nas nie denerwowało. Oczywiście możemy sobie mówić, że się jest lilią na wodzie i nic nas nie wzrusza, ale wątpię, żeby to rzeczywiście zadziałało raczej czujemy się chwat na łące i wszystko nas wkurza. 

Zawsze możemy wyjechać na dziewiczą karaibską wyspę i spędzenia tam reszty życia, ale nie wszyscy chcą lub mogą. Choć mniemam, że życie na niej też może się znudzić, a wiadomo, że to również generuje stres, więc trzeba sobie raczej inaczej poradzić. 

Warto zadać sobie pytanie, czym ostatnio się denerwowałeś? Bo prawda jest taka, że denerwujemy się z byle powodu. Wiem to, po sobie jak umysł sam potrafi wyszukiwać powody do stresu. My Polacy mamy przedziwną miłość do denerwowania się z byle powodu, uwielbiamy się denerwować, wręcz to kochamy.

Najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to nie denerwować się rzeczami, które jeszcze się nie wydarzyły, bo prawda jest taka, że 90 % z nich się nie wydarzy. 

Mamy niesamowity talent do snucia czarnych scenariuszy, może czas posmuć wesołe. Zamiast martwić się co może pójść nie tak, myśleć o tym, co może się udać.

Nie denerwować się rzeczami lub sytuacjami, na które nie mamy wpływu. 

Odpuścić czasem i pójść po prostu na spacer. Wiem, życie niesie problemy, smutki i nieprzyjemności. Ale od nas zależy, jak się do nich odniesiemy. Problemom warto stawić czoła. Smutkom zaś dać czas, spokojny czas.Printfriendly