Polubić siebie


Polubić siebie

Bardzo często osoby zaczynające przygodę ze zdrowym trybem życia mówią, że już dłużej nie mogą na siebie patrzeć, są obrzydliwe i koniecznie muszą coś ze sobą zrobić. To przerażające, bo jak można robić coś dobrego dla samego siebie, gdy tak się siebie nie lubi?! Brak akceptacji swojej osoby jest bardzo słabym fundamentem, by trwale zmienić swoje życie. Takie osoby najczęściej już po kilku tygodniach czy dniach wracają do starych przyzwyczajeń.

Podstawą jest akceptacja siebie, a co za tym idzie pokochanie się takiego, jakim się jest. Wszystko, co robimy, jest dla naszego dobra. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna mają przede wszystkim służyć naszemu zdrowiu, by nie paść na zawał w młodym wieku oraz naszemu dobremu samopoczuciu. Zgrabny tyłek to wypadowa zdrowej diety i aktywności fizycznej. Efekt jojo jest spowodowany przez złe nastawienie, sama utrata wagi, gdy nie lubimy samych siebie, bardzo szybko prowadzi nas do stanu wyjściowego lub co gorsza ważymy jeszcze więcej.

Zawsze priorytetem powinno być nasze zdrowie. Pamiętaj, jesteś tym, co jesz, a twój żołądek to nie śmietnik, do którego wrzucasz, co popadnie.

Polub siebie takim, jakim jesteś dziś! Przyjmij za pewnik, że wszystko jest dla twojego dobra. Zacznij sam dla siebie dbać o swoje ciało, bo nikt inny tego za ciebie nie zrobi. Zgrabna sylwetka to nie jest najistotniejsza sprawa.

Każdy moment jest dobry, by zacząć o siebie dbać. W pracy zrezygnuj ze słodkiego do kawy, oddaj ciacho koledze z pokoju obok, a gwarantuję, że po kilku tygodniach będziesz miał parę centymetrów mniej w talii. To samo tyczy się wieczornego piwka, które podobno dobrze służy na nerki haha :) prawda jest taka, że równie dobrze na nerki działa szklanka wody, a jedno piwo to jedynie kilka centymetrów więcej w obwodzie. Każdy z nas się potyka, ale wtedy trzeba wstać, poprawić koronę i dalej działać ze zdwojoną siłą!! 

Za kilka miesięcy wszędzie będą trąbić, że zaczyna się sezon bikini. Z każdej strony będą nam wciskać preparaty do odchudzania, które nie dość, że nie działają, to jeszcze mogą nam zrujnować zdrowie. Dlatego ważne, by już dziś zacząć na spokojnie wprowadzanie zmian w swoje życie, by właśnie na tegoroczny sezon bikini prezentować się znakomicie.

Wciąż mamy zimę i to wyjątkowo piękną. Warto, zamiast siedzieć w domu, iść ulepić bałwana czy pospacerować. Korzystać z każdej chwili i nie przejmować się za bardzo :).

Polubić siebie