Tylko zmiany są niezmienne

http://www.monikabregula.pl/2017/03/tylko-zmiany-sa-niezmienne.html
 
Zmiany — to odwieczne podstawowe prawo natury, tak jak zmiana pór roku czy zmiana dnia na noc. Wszystko bezustannie ulega zmianie. Niby wszyscy doskonale o tym wiedzą, ale to właśnie ze zmianami mamy największy problem, chcemy by wszystko, było takie samo, by nic nie ulegało zmianie. 

Zapominamy, że wszystko stale się zmienia, przez co, przeżywamy wiele bolesnych rozczarowań. Patrzymy na partnera i zastanawiamy się, dlaczego nie jest taki jak przed kilkoma laty. 


Patrzymy w lustro i dziwimy się odbiciu. Jadąc na wakacje w znane miejsce, zastanawiamy się, dlaczego nie jest tak samo, jak wtedy, gdy byliśmy tam za pierwszym razem. Idziemy na zakupy i dziwimy się, że ceny się zmieniają.

Świat się zmienia. Życie ma swoją dynamikę. Zmiany zmuszają nas do działania i dlatego tak niesamowity jest świat.

Sami również bezustannie się zmieniamy. Zmieniają się nie tylko nasze ciało, ale również nasze charakter. Każdy sam przyzna, że jest inną osobą niż 5 czy 10 lat temu. Dorastamy, uczymy się, przeżywamy, zmieniamy priorytety. Dlatego tak ważne by zmiany, które dotyczą nas samych, były dobre i pozytywne. Praca nad sobą, nad swoim otoczeniem zawsze przyniesie skutek, od nas zależy jaki on będzie. 

Życie to ciągłe zmiany, nie można o tym zapominać, bo wiele cierpienia, jakie nas spotyka, bierze się z przywiązania do poprzednich warunków egzystencji. 

Kiedy odrzucimy oczekiwania, że przyszłość będzie prostą kontynuacją przeszłości, zapewnimy sobie wewnętrzny spokój.