czwartek, 2 marca 2017

Wstań! - Amy Cuddy

http://www.monikabregula.pl/2017/03/wstan-amy-cuddy_2.html


Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom - to poradnik inny niż wszystkie, jedna z najlepszych książek 2015 roku według „Forbesa”, bestseller „New York Timesa”. Prosta wręcz banalna metoda zwiększenia własnej pewności siebie. Amy Cuddy ceniony psycholog, profesor Harvardu - po występie na TED Talks, zyskała ogromny rozgłos. To inspirujący występ, w którym autorka bardzo otwarcie podzieliła się swoim życiowym doświadczeniem. Jej książka opisuje bardzo dokładnie teorie przedstawione na TED. W skrócie jej metoda polega na przywołaniu stanu obecności przez przyjmowanie odpowiednich władczych póz w tym słynną już Wonder Woman.

Przed zakupem książki zastanawiałam się, czy nie wydam pieniędzy w błoto? Obejrzałam jej występ na TED, wiem, o co chodzi w jej teorii, nawet już ja zaczęłam stosować.


Po przeczytaniu książki absolutnie nie żałuje wydanych na nią pieniędzy, jest to bardzo dobra, poparta badaniami książka, opisująca reakcje naszego ciała. Napisana jest bardzo przystępnym językiem, choć większości, to badania i analizy czyta się szybko.


Poczuj się jak Wonder Woman, stań w tej pozycji przez dwie minuty. Nie chodzi tu tylko o nasze psychiczne odczucie, ta pozycja zmienia nasze stężenie hormonów w krwi!! Dwie minuty wystarczą, by obniżyć kortyzol - hormon odpowiedzialny za stres i zwiększyć testosteron, dzięki któremu czujemy siłę i odwagę.


  
Amy opisuje nie tylko pozycję Wonder Woman, ale wiele innych w tym, pozycje, które działają całkowicie odwrotnie. Sprawiają, że czujemy się zlęknieni i nie potrafimy stawić czoła przeciwnością. Ta książka, to ogrom wiedzy na temat naszego ciała, tego, jak działa i jak możemy w bardzo prosty sposób pomóc sobie samym czy osobą z naszego otoczenia.Printfriendly