Kilka sposobów na boską i odprężającą kąpiel w domowym zaciszu

http://www.monikabregula.pl/2017/04/kilka-sposobow-na-boska-i-odprezajaca.html

Uwielbiam wylegiwać się w wannie, to taki mój mały grzeszek. Mogę godzinami leżeć i się relaksować. Aby kąpiel była wyjątkowa, trzeba zadbać o kilka niezbędnych elementów.

Temperatura wody


Odpowiednia temperatura wody, to najważniejsza sprawa, woda nie może być za gorąca, bo będziemy senni ani za zimna, bo będziemy chcieli szybko uciec z wanny. Dlatego uważajcie, jak będziecie napełniać wannę, by temperatura była odpowiednia. Jaka jest odpowiednia?? Powiedzmy, że po wejściu do wanny woda nie powinna parzyć. 
Płyn o boskim zapachu

Kto co lubi, tu jest całkowita dowolność, ja uwielbiam czekoladowe płyny. Nie mogę jeść czekolady to się w niej, chociaż wykąpie :). Możesz dorzucić trochę magnezowych płatków. Ten minerał wchłania się nie tylko z jedzeniem, ale również podczas kąpieli. Relaksuje mięśnie i stawy, regeneruje skórę. Dostępne są sole do kąpieli, kostki musujące itd., Kto co lubi, najważniejsze to nie przesadzać.

Nastrojowe światło

Na pewno tradycyjne górne trzeba zgasić, nie ma nic gorszego od zimnego światła. Kąpiel wymaga ciepłego i relaksującego oświetlenia, przydadzą się świece najlepiej zapachowe lub cotton bollsy.
 


Muzyka

Nic tak nie odpręża, jak nastrojowa spokojna muzyka. Ja odpalam na smartfonie ulubione kawałki z play listy lub włączam Lane Del Rey. Jej muzyka jest idealna do wanny. Jeśli ktoś lubi, mogą to być odgłosy przyrody, podobała mi się taka muzyka w saunie, było to bardzo wyciszające.Coś do poczytania

Nie wyobrażam sobie kąpieli bez dobrej książki. Jeśli nie lubisz czytać w wannie, możesz sobie, zamiast muzyki włączyć audiobooka.

Coś do picia
 
Oczywiście lampka wina albo, jeśli nie lubisz ulubiony sok.

Po kąpieli

Koniec kąpieli to nie koniec rozpieszczania, teraz czas na masaż pachnącym balsamem lub oliwką. Owijamy się ciepłym szlafrokiem i delektujemy zakończoną kąpielą.