niedziela, 16 kwietnia 2017

Osoby obok nas


http://www.monikabregula.pl/2017/04/osoby-obok-nas.html

Każdy zna internetowych trolli, anonimowe osoby, które potrafią tylko na klawiaturę przelać swą nienawiść do świata i wszystkiego, co ich otacza. Większość z nas już dawno się do nich przyzwyczaiła, a słowo heit zagościło na dobre w naszym słowniku. 

Niestety są też obok nas osoby, które są jak te trolle, tylko jest w nich tyle gniewu, braku poczucia własnej wartości i nienawiści do świata, by w realu nie mieć żadnych oporów, by wyśmiewać i krytykować wszystko, co ich otacza. Nie mają dla nich znaczenia uczucia innych, idą po trupach, nie patrząc na nic. Byle tylko obśmiać i wbić przysłowiową szpilę, by nie było ci za dobrze.


Jest taki typ mężczyzn, którzy nie wierzą w siebie i najzwyczajniej siebie nie lubią. Mają w sobie mnóstwo kompleksów, brak im siły, by nad sobą pracować. Dawne cele uleciały z wiatrem, teraz tylko dryfują z prądem dnia codziennego. Nie mają pomysłów na życie, na siebie. 

Oczywiście zachowują się jak herosi rządzący światem, ale w głębi siebie wiedzą, że nawet w sypialnie nie znaczą nic. To ten typ mężczyzny, od którego usłyszysz, że wszystko, co robisz, jest złe, który za twoimi plecami obśmieje każde twoje słowo, każdy czyn. To jak wyglądasz i to, co robisz. 

Nie daj boże, coś ci wyjdzie i ktoś cię doceni! Spodziewaj się z jego strony szykan i pogardy. Od teraz jesteś na ich czarnej liście, będą śledzić każdy twój ruch, by cię wyśmiać i upokorzyć. Przed wszystkimi będą wytykać palcami i tylko czekać aż ci się noga powinie.

Są kobiety zamknięte w schematach swoich babć. Kobiety, dla których najważniejsze jest małżeństwo, ta świadomość przynależenia do kogoś. Są nieszczęśliwe, zarobione, niespełnione i choć o tym wiedzą, to nic z tym nie robią, bo najważniejsze w ich głowach jest fakt, że jakiś dupek wiele lat temu zechciał powiedzieć „tak”. Jeden schemat – mąż, dzieci!! 

A one? Ich nie ma, dawne ambicje uleciały, jeśli kiedykolwiek jakieś były, zostały brudne skarpetki i okna do wymycia przed każdymi świętami. 

Kiedy widzą kobietę, która nigdy nie trzymała się tego jej utartego schematu, realizuje swoje pasje, za która jest doceniana i chwalona, to musi nie pasować. To musi boleć, to trzeba obśmiać i wyszydzić. Bo, jak kto możliwe, że jakaś pinda będzie szczęśliwa SAMA!! Jak to możliwe, że można się REALIZOWAĆ bez męża??? 

Takie kobiety nie wezmą przykładu, one w twarz jadem naplują, żeby żadna nie była przypadkiem mniej nieszczęśliwa niż ona. 

Gdy ją nie daj Boże zapytasz, czy się jej podoba to, co robisz jedyne, co usłyszysz to ciszę tak dogłębną, że można by usłyszeć cykady z Nowego Jorku.


Są osoby obok nas, którym nie będziesz pasować, którym zawsze coś się będzie nie podobać. Co robić?? To samo, co z internetowymi trollami OLAĆ. 

Nie słuchać, iść naprzód nie patrzeć, machnąć ręką na pogardliwe spojrzenia. Machnąć ręką, gdy słyszysz, że cię obgadują i wyśmiewają. 

Nie musisz pasować każdemu i nie każdy musi pasować tobie. 

Nie musisz żyć według żadnych schematów. 

Przeczytałam kiedyś słowa „nie słuchaj ludzi, którzy nie idą tam, gdzie ty chcesz dojść”, bardzo mi utkwiły w pamięci i staram się do nich codziennie stosować i wam to polecam. 


Printfriendly