Kilka sposobów, by pić więcej wody

Kilka sposobów, by pić więcej wody

W czasie upałów nie ma nic ważniejszego niż wypijanie dużej ilości wody. W teorii to bardzo proste w rzeczywistości niestety już takie nie jest, sama łapie się na tym, że za mało piję, dlatego przygotowałam kilka trików, które pozwolą na wypijanie większej ilości wody.

Najważniejsze to uświadomienie sobie, że kiedy odczuwamy pragnienie, to znaczy, że już jesteśmy odwodnieni!

Nie wszyscy tak samo odczuwamy pragnienie, ale wszyscy potrzebujemy wody. Człowiek w trakcie dnia traci ok. 10 szklanek wody tylko przez oddychanie, pocenie się, procesy zachodzące w jego organizmie oraz wydalanie moczu. Ilość ta wzrasta w momencie wysiłku fizycznego czy upału.

  • Coraz częściej mówi się, by zacząć dzień od wypicia szklanki wody z cytryną. Taka szklanka nie tylko nawodni twoje ciało, ale także przygotuje układ pokarmowy i trawienny, usprawni pracę wątroby, pomoże w wypróżnianiu, poprawi metabolizm. Co więcej, osoby pijące na czczo wodę z cytryną dużo szybciej tracą wagę i utrzymują szczupłą sylwetkę.
  • Ile można pić samą wodę? Co więcej, niektórzy w ogóle nie lubią jej smaku. Jeśli jesteś jedną z tych osób, rób wody owocowe. Są różne połączenia, zależą tylko od waszej inwencji twórczej: plastry ogórka + świeża mięta (bardzo orzeźwiające), woda z cytryną (pomaga na problemy z żołądkiem i zmniejsza wzdęcie brzucha). Można zmrożonych owoców używać jako kostek lodu.
 
Kilka sposobów, by pić więcej wody

  • Jeśli soki to tylko ze świeżych owoców czy warzyw. By pić więcej, od razu przygotowuję sobie kilka szklanek soku z pomarańczy i wody. A że mi szkoda wylać, wypijam do końca, to co wcześniej przygotowałam.
  • Staraj się mieć ze sobą butelkę wody mineralnej.
  • Technika wychodzi nam naprzeciw i można zainstaluj aplikację na telefon, która będzie przypominała o piciu wody. Jest tego pełno, co komu się podoba.
  • Spróbuj wyrobić sobie nawyk picia połowy szklanki wody przed każdą dużą rzeczą. Po wstaniu, przed zabraniem się do pracy, przed wyjściem z domu, przed zrobieniem obiadu, przed włączeniem serialu i tak dalej. Taki trik pozwoli ci pić wolno, ale w większych ilościach – czyli tak jak się powinno pić.
  • Pij pół szklanki wody tuż przed snem.
 
Kilka sposobów, by pić więcej wody
  • W miejscu, w którym spędzasz najwięcej czasu, postaw dużą butelkę wody.

  • Jeśli masz dość wody czy soków jedz owoce, które mają w sobie samą wodę np. arbuz, czy melon. 

 
 
 
 
Nie wolno bagatelizować picia wody tym bardziej w upały. To jeden z filarów zdrowego stylu życia!