środa, 4 października 2017

Film, który każdy powinien obejrzeć

http://www.monikabregula.pl/2017/10/film-ktory-kazdy-powinien-obejrzec.html


What the Health reklamowany jako „film o zdrowiu, którego organizacje zdrowotne nie chcą, żebyś oglądał”.

Film skupia się na Kipie Andersenie, który przeprowadza wywiady z lekarzami i innymi osobami, stwierdzając, że problemy zdrowotne, to konsekwencja spożywania produktów mlecznych i mięsnych. Andersen również próbuje skontaktować się z reprezentantami wiodących organizacji zdrowotnych, ale nie jest zadowolony z ich odpowiedzi i rozmawia z innymi osobami, by badać związek między przemysłem mięsnym, mleczarskim, farmaceutycznym i różnymi organizacjami medycznymi.

What the Health, to solidna porcja wiedzy o tym, jak działa nasz organizm i do jakich cudów jest zdolny, gdy mu się nie przeszkadza.

Można zarzucić mu dużo uproszczeń, zbyt dużo cudownych ozdrowień po przejściu na dietę wegańską. Ale nie to jest ważne, to tylko niuanse najważniejsze jest to, jak dieta wpływa na nas, na nasze zdrowie. Film obala wiele mitów o tym, że mleko jest zdrowe, choć o jego nietolerancji coraz głośniej. Niestety dalej głęboko w nas zwłaszcza w naszej polskiej kulturze zakorzeniony jest pogląd, że tylko z mięsa pozyskujemy biało, z którego czerpiemy siłę. Film obala również wiele innych mitów i przekłamań, w jakie od dzieciństwa wierzymy.

Jeśli chodzi o spojrzenie na sam przemysł, to czy ktoś wierzy w tego typu spiski, konspiracje, to już jego sprawa. Minie przekonuje na pewno metoda stosowna przez różne firmy, które chcą nam sprzedać niezdrowe pożywienie, zasiewają w nas ziarno wątpliwości, przez co mieszają nam w głowach i już nikt sam nie wie, co jest zdrowe, a co nie.

Najważniejsze, żeby mieć wiedzę i przez chwilę zastanowić się co wkładamy do ust. Jeśli zdecydujesz się włączyć film, to obejrzyj go do końca. Ja do niczego nie namawiam, sam wyciągnij wnioski, poszerz swoją wiedzę o jednej z najważniejszych czynności, jakie wykonujesz w ciągu dnia, a jaką jest nasze pożywienie.

Film obejrzysz na platformie Nflixu lub na youtube z polskimi napisami pod liniem https://www.youtube.com/watch?v=TqsJtsB2DIk.


Printfriendly