Kolejny raz powiało chłodem


http://www.monikabregula.pl/2017/11/zimny-wiatr-na-mojej-twarzy.html

Jesień powoli się kończy, wkroczyliśmy w długie noce i krótkie i bardzo chłodne dni. Swego czasu bardzo mi to przeszkadzało, częsta narzekałam, padałam w melancholię i najlepiej zapadłabym w zimowy sen. Nie wynikało z tego nic dobrego, wręcz przeciwnie, człowiek tylko coraz bardziej się nakręcał. Najśmieszniejsze jest to, że lato zawsze się kończyło, przychodziła jesień, a zima zaczynała się tak jak zwykle.


Zmień to co jesteś w stanie zmienićChoć uwielbiam seriale typu The Magicians, w których za sprawą magii można wszystko, to zdaję sobie, że to tylko film, a pogody choćby nie wiem, jak człowiek się starał, zmienić nie może. Jedyne co można zmienić to swoje nastawienie. Korzystać z tego, co daje ta pora roku. To idealna pogoda na długie spacery. Teraz właśnie najlepiej smakują wszystkie zupy, zwłaszcza te gęste z naszych polskich warzyw. Długie ciemne wieczory, to doskonały czas na nadrobienie wszystkich zaległych filmów, seriali czy książek. Nie ma nic lepszego niż aromatyczne zapachowe świece, kubek dobrej herbaty i kilka godzin z dobrą lekturą.


Więcej ruchu


Zdaję sobie sprawę, że się nie chce, ale trzeba, by były jakiekolwiek pozytywne efekty. Życie jest energią, która potrzebuje stałego przepływu. Bez tego jesteśmy skazani na stagnację. Staram się codziennie przez minimum 40 minut spędzać czas świeżym powietrzu, a wieczorami, gdy tylko mi czas pozwala, ćwiczę jogę i medytuję.


Śmiej się!!


Przestańmy traktować życie, siebie tak śmiertelnie serio! Śmiej się ze wszystkiego i ile tylko możesz! Śmiech powoduje wyraźne zmiany biochemiczne w naszych organizmach. To jest takie oczywiste i proste! Zupełnie niepotrzebnie nasze życie tak komplikujemy. Oglądaj komedie i nastawiaj się optymistycznie.


Otaczaj się i dawaj miłość

Nie musisz mieć nikogo obok siebie, by odczuwać miłość. Jeśli jesteś prawdziwie wolnym człowiekiem, to nie potrzebujesz żadnej osoby z zewnątrz, aby czuć miłość! Jeśli jesteś prawdziwie wolna, to sama decydujesz o tym, co czujesz, nie potrzebujesz do tego nikogo. Można po prostu kochać – kochać życie!

Pokochaj jesień, pokochaj zimę, pokochaj to, co jest!