Jesienne seriale

http://www.monikabregula.pl/2018/11/jesienne-seriale.html

Wieczory zaczynają się o godzinie 17 co stanowi idealny pretekst by włączyć sobie coś fajnego i zatopić się w magiczny świat telewizji. Mam dla ciebie cztery seriale na te długie wieczory wystarczy tylko kubek gorącej herbaty i zaczynamy! 

Najbardziej niezwykłe domy świata


Uwielbiam programy o kupowaniu, remontowaniu czy oglądaniu domów. Netflix zabiera nas w podroż po najbardziej niezwykłych domach świta i nie chodzi tu o najbardziej wypasione domy czy najbardziej odjechanie projekty ale raczej o niezwykłe pod względem miejsca w którym się znajdują, dbałości o detale i środowisko naturale. Serial zabiera nas do wyjątkowych posiadłości: od podziemnego domu w Grecji po położone na wybrzeżu Nowej Zelandii rezydencje. Pierwszy odcinek został poświęcony górskim domom: od Santa Monica po szwajcarskie Alpy, drugi rezydencjom położonym w lesie od Madrytu po Nową Zelandię, w trzecim zobaczymy domy położone nad morzem lub oceanem, zarówno te w Hiszpanii jak i w Kanadzie. W ostatnim odcinku pierwszej serii czekają na nas podziemne domy: od Alp po Holandię. Brzmi jak plan na weekend? Ja w miniony weekend odpłynęłam z tym dokumentem. 
Młody Sheldon


Serial to prequel kultowego serialu "Teoria wielkiego podrywu", który jakość niespecjalnie mnie zachwycił a w tej historii się wręcz zakochałam. Jest to historia dziewięcioletniego Sheldona Coopera, który jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, a co najważniejsze bezkompromisowy w swojej ocenie świata. Cała rodzina Sheldona nie ma lekkiego życia z młodym geniuszem który w dość bezwzględny sposób pokazuje swoją intelektualną przewagę nad rodziną. Zwłaszcza starszy brat Georgie, który ma problem z zaakceptowaniem faktu, że chodzi do jednej klasy ze swoim młodszym, dziewięcioletnim bratem. Ciepły zabawny serial który wciąga od pierwszego odcinka.
Księga czarownic
Wciąga od pierwszego odcinka, świetnie zrobiony z dość niesztampowym scenariuszem. Diana Bishop jest niezwykle bystrą i błyskotliwą wykładowczynią historii na Oxfordzie. Jest również czarownicą, ale robi co może, aby zapomnieć o swoim pochodzeniu. Pewnego dnia wszystko zmienia się gdy wypożyczona w bibliotece przez nią książka okazuje się zaginiona przed wiekami Księgą czarownic. I tak zaczyna się podroż po świecie czarownic, wampirów i innych mitycznych stworzeń. Serial który można jeść łyżeczka i się nie znudzi,świetna propozycja na długie jesienne wieczory.


Klika 
  
Na koniec mocny dający do rozmyślań kryminalny serial, jest to 6 odcinkowa zamknięta fabuła. Aktualnie na HBO pojawił się drugi sezon i po dwóch odcinkach mogę śmiało stwierdzić że jest tak dobry jak pierwszy sezon.Serial to historia dwóch nastolatek, które rozpoczynają naukę na uniwersytecie. Holly jest spokojniejsza i bardziej wycofana, Georgia natomiast od początku studiów łatwo daje się ponieść emocjom. Przyjaciółki zapisują się na cieszące się ogromną popularnością wykłady charyzmatycznego profesora ekonomii. Chcą dostać się na elitarny staż organizowany przez wykładowcę. Aby zwiększyć swoje szanse, zdeterminowana Georgia postanawia zbliżyć się do dziewczyn należących do prestiżowej organizacji studenckiej w której króluje pieniądz i bezwzględne dążenie do władzy.