Szukając szczęścia

http://www.monikabregula.pl/2019/01/szukajac-szczescia.html


Składamy sobie życzenia, zaczynając od: „życzę ci szczęścia….”. Szukamy go całe nasze życie, kupując, podróżując, zmieniając partnerów, rodząc dzieci.. szukamy tej jednej idealnej chwili, którą nazwiemy w końcu szczęściem. Większość ludzi nigdy szczęścia nie osiąga, bijąc głową w mur, mówią, że są wiecznymi pechowcami i nic im się nie udaje.

Poszukujemy sensu, zastanawiamy się, gdzie on jest. Od najmłodszych lat wmawia się mam, że szczęście to coś, co się dostaje, wygrywa, nie można go tak po prostu sobie wziąć, ktoś ma szczęście albo nie. Nikt nas nie uczy jak być szczęśliwym za to często się nas o to pyta. Alkohol, narkotyki, przygody sex wszystko to ma w nas zabić wewnętrzną pustkę, którą czujemy.

A jedyne czego potrzebujesz do szczęścia — to ty.

To, co najważniejsze już mamy, tylko o tym jeszcze nie wiemy..

Zima to idealny czas na refleksję, by zatrzymać się i podziękować…

Za dwie ręce i dwie nogi, za oczy, które mogą teraz czytać, za ciepło domu..za serce które może kochać i płakać.. za życie które można przeżywać.. za każdą miłą sytuację, która się dziś wydarzyła... za telefon i miłe słowa... za wszystko, co mam... za wszystko, co mieć będę..

Być tu i teraz, doceniać uśmiech pochmurnego poranka, cześć córeczko usłyszane w telefonie, łyk pierwszej kawy o poranku – cenne maleńkie, niedoceniane drobne chwile, które są cenniejsze od wszystkiego. Jeśli je widzisz, doceniasz i dziękujesz za nie, jesteś szczęśliwym człowiekiem.
Podziękowanie

Pewnego dnia
napisze do ciebie list
w którym podziękuję ci za wszystko
co mi dałeś i zabrałeś
za głuche telefony
przeczytane książki
niedopite kawy
poplątane myśli


podziękuję ci także
za to że nauczyłeś mnie mówić
szczerze i bez pogardy
dla uczuć serca


za to że pokazałeś mi
jak to jest wciąż upadać
i być silnym jak skała
unosić się nad przepaścią samego siebie
wierzyć i wątpić jednocześnie


pewnego dnia
opowiem ci
jaką walkę musiałam stoczyć
aby rozwiać złe chmury
o odzyskać słońce


i powiem ci
że było warto
żyć

autor: pisane codziennością