Zmianę świata zacznij od siebie

http://www.monikabregula.pl/2019/01/zmiane-swiata-zacznij-od-siebie.html

Jesteśmy tu tylko na chwilę, czas dla każdego został indywidualnie dobrany. Niestety, zamiast cieszyć się z bycia tu i teraz i nader często ludzie skupiają uwagę nie na sobie, lecz na innych ludziach. Narzekają, wytykają błędy, a co najczęstsze i najgorsze mówią jak inni, powinni żyć, nie  widząc błędów u sobie.  Te wszystkie kolorowe plotkarskie gazety portale, które opisują życia innych ludzi. Jest tego tak dużo, że ciężko to nawet ogarnąć. Ludzie wprost żywią się życiem innych.

Każdy z nas wielokrotne usłyszał „powinnaś to lub tamto”, „gdybyś zrobiła, to tak jak ci mówię”...itd.. Słyszymy to od ciotek, rodziców, byłego chłopaka czy coraz częściej w sieci, która jest królestwem pełnych osób, które w kilka sekund podsumują twoje życie i wytkną wszystkie twoje błędy.

Często się zastanawiam czy ci ludzie mają takie doświadczenie, czy raczej tak nijakie życie, że koniecznie wtykają paluchy w nie swoje życie. No cóż, lepiej może się jednak nad tym nie zastanawiać nie wchodzić w polemikę, a zmianę świata zacząć od siebie!

Zamiast narzekać na to, jaki świat jest zły, zacznijmy od zmiany siebie. Bądźmy zmianą, jaką chcemy widzieć.

Zamiast narzekać na partnera jego lenistwo i jego rosnącą oponkę włożyć sportowe buty i pójść pobiegać, a może partner dołączy się do nas. Nie naprawiajmy innych, spójrzmy na siebie i na sobie skupmy swoja uwagę.

Wszytko zależy od nas i naszego nastawnia. 

Od naszych chęci i chęci do zmiany. Reszta przyjdzie sama.