Kobieca natura

http://www.monikabregula.pl/2019/04/kobieca-natura.html

Kobieca natura to wieczny bałagan w głowie, absurdalny porządek wokół siebie. To chaos i porządek w jednym, emocje, których nie da się opisać słowem, wieczne zamartwianie się i ta aura tajemnicy wokół nas. Kobieca natura ma tyle twarzy, że nie sposób ich wszystkich zobaczyć, a co dopiero opisać. Nie ma nic ważniejszego niż pielęgnowanie w sobie kobiecości. Kobieta jest światłem, która wypełnia przestrzeń wokół siebie, spaja rodzinę i tworzy dom.
 
Gdy byłam młodsza, walczyłam ze swoją kobiecością, wydawał mi się słaba, a okazywanie emocji było nie na miejscu. Wydawało mi się, że trzeba być silnym, a emocje powinny być schowane głęboko w środku. Po latach wiem, że nie ma nic gorszego! Bycie kobietą daje właśnie tę wolność, że mogę zawsze okazać, to jak się aktualnie czuję i nikt nie ma mi tego za złe. Dziś dbam o swoją cielesność poprzez aktywność fizyczną, zdrowe jedzenie, ale nie zapominam o swojej duchowości. Każdego wieczora znajduję chwile tylko dla siebie, na przemyślenie danego dnia na chwilę medytacji. Rozmawiam ze swoją kobiecością, zastanawiam się, czy to, co się aktualnie dzieje, jest dla mnie dobre. Mam także czas, aby pobyć tu i teraz"
 
Kobieca natura bywa zmienna, czasem kapryśna, ulotna...ale zawsze wyjątkowa!

Kobieta to zagadka, niedomówienie, tajemnica. Każda jest inna, ale każda wyjątkowa, na swój niepowtarzalny sposób. Urok, zmysłowości to coś więcej niż czerwone paznokcie czy utlenione włosy. To ten wyjątkowy sposób traktowania osób wokół, ciepło i wrażliwość na drugiego człowieka. Dlatego tak ważne jest by światło, które roztacza, każda z nas nie zgasło, by o nie dbać i podsycać jego moc.