Co po Grze o Tron

http://www.monikabregula.pl/2019/05/co-po-grze-o-tron.html


Ostatni odcinek Gry o Tron za nami, opinii co do samego ósmego sezonu jest tak dużo, jak ludzi, którzy je wypowiadają. Ja jednak dziś skupię się na tym, jak przetrwać po Grze o Tron i czy jest jeszcze co oglądać.
Czarnobyl

Mój absolutny numer jeden!! I nie tylko mój serial osiągnął średnią 9,5 z ocen użytkowników w IMDB. Każdy z odcinków nowej produkcji HBO również ma oceny powyżej 9. "Czarnobyl" znalazł również uznanie wśród krytyków, a w serwisie Rotten Tomatoes ma wynik 96 proc.

HBO doskonale wczuło się w lata 80, ten serial ma obłędny klimat, fantastyczne zdjęcia i akcję trzymającą w każdej sekundzie. Poza tym oglądamy zdarzenia, które miały naprawdę miejsce i to w sumie obok nas.

W skrócie miniserial "Czarnobyl" nakręcono 5 odcinków — przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Była to jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof spowodowanych przez człowieka, a jednocześnie zdarzenie, w którym wielu bohaterskich ratowników poświęciło własne zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami niewyobrażalnego kataklizmu.


The Society

The Society to serial Netflixa, który luźno nawiązuje do powieści Władca much autorstwa Williama Goldinga z 1954 roku. Fabuła skupia się na grupie nastolatków, którzy przenoszą się do idealnej repliki swojego ojczystego miasta – w tym świecie jednak nie ma ich rodziców. Starając się odkryć, dlaczego i w jaki sposób trafili do tego dziwnego miejsca, nastolatkowie muszą stworzyć sojusze, aby przetrwać. Początkowo beztroskie dni zabawy zmieniają się w coraz bardziej poważne, a bohaterowie stają przed wyzwaniami codziennego życia.

Zanim zobaczyłam Czarnobyl, to był mój numer jeden. W serialu nie ma wrogów typu mordercze zombi, nie nastąpiła żadna wielka katastrofa w sumie nudy, a jednak serial wciąga od pierwszych chwil do samego końca i może właśnie dlatego, że scenariusz jest prosty, a pozostawione samym sobie w miasteczku dzieciaki jedyne co mają za zadanie zrobić to się ogarnąć i stworzyć no właśnie — społeczeństwo.
Gentleman Jack

Moda na seriale kostiumowe nie słabnie. Tym razem BBC One i HBO postanowiło zekranizować pamiętniki niejakiej Anne Lister, choć część społeczeństwa zna ją pod pseudonimem „Gentleman Jack”. Fabuła zaczyna się w 1832 roku, kiedy to Anne po nieudanym związku wraca do rodzinnej posiadłości w hrabstwie West Yorkshire. Ma zranione serce, urażoną dumę. Postanawia brać życie za bary i być panią swojego losu. W tym celu chce przywrócić dawną świetność posiadłości Shibden Hall, którą dotychczas dowodził jej wuj, zasłużony i stary żołnierz jej królewskiej mości.

Lubię seriale kostiumowe jak np. Downton Abbey, ten serial jest o tyle fajny, można powiedzieć innowacyjny, bo pokazuje kobietę, która idzie własną drogą, nie chce kłamać, jest silna i bierze od życia, to co chce, a w tamtych czasach nie było to takie proste.