piątek, 26 lipca 2019

Filmowe propozycje na wakacyjny weekend


http://www.monikabregula.pl/2019/07/filmowe-propozycje-na-wakacyjny-weekend.html
 
Choć na dworze ciepło i raczej mało czasu spędza się przed tv, to jak już włączy niebieski ekran warto zobaczyć coś naprawdę wartościowego. Dziś mam dla was propozycję dwóch seriali i jednego filmu.
Tully

Prosta skłaniająca do refleksji opowieść rewelacyjnie zagrana przez CharlizeTheron. Mąż, dom i trójka dzieci, zwykła rodzina niczym szczególnym się niewyróżniająca. I właśnie na tej prostocie oparta jest opowieść o zmęczonej monotonią matce. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully... Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo, musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.
 
 

Na cały głos

To kolejny po Czarnobylu oparty na prawdziwych wydarzeniach mocny mini serial HBO. "Na cały głos" opowiada historię twórcy telewizji Fox News – Rogerze Ailesie. W rolę główną wcielił się Russel Crowe, który na ekranie jest nie do poznania. "Ludzie nie chcą być poinformowani. Chcą się czuć informowani" – mówi Ailes w serialu, a te dwa zdania dobrze streszczają jego podejście do biznesu medialnego. Widzom w Polsce jego nazwisko bardziej niż z telewizją kojarzyć się może ze skandalem, który doprowadził do zakończenia jego pełnej sukcesów kariery, gdy w 2016 roku jedna z byłych prezenterek Fox News Gretchen Carlson pozwała Ailesa do sądu, oskarżając o molestowanie seksualne. W lipcu 2016 roku Ailes zrezygnował po 20 latach pracy w telewizji, zmarł w 2017 roku w wieku 77 lat.

"Na cały głos" opowiada o jego wielu sukcesach i upadku, spowodowanym ujawnieniem licznych przypadków molestowania przez niego kobiet pracujących w Fox News, jak również, o brutalnej rzeczywistości świata mediów, w którym ani jednostka, ani prawda się nie liczy tylko przekaz, kasa, oglądalność. Manipulacja faktami, wymyślanie fikcyjnych newsów, to codzienność stacji Fox News za czasów Rogera Ailesa.

StrangerThings 3

Kolejny już 3 sezon StrangerThings! Fani serialu na pewno nie będą rozczarowani, obejrzałam cały sezon w trzy dni, musiałam go sobie dawkować. Dla osób nie w temacie to historia grupy dzieciaków z małego zapomnianego miasteczka, w której dużo tajnych eksperymentów rządowych, przerażających sił nadprzyrodzonych oraz... pewnej bardzo ekscentrycznej i utalentowanej super mocami dziewczynki. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Printfriendly