Moje ulubione filmy z jogą w roli głównej

http://www.monikabregula.pl/2020/01/moje-ulubione-filmy-z-joga-w-roli-gownej.html
 
Od roku bardzo regularnie praktykuje jogę, choć moja przygoda z nią rozpoczęła się wiele lat temu, porzucam ja na koszt innych aktywności fizycznych, ale od roku jest częścią mojego codziennego świata. Zaczęłam od zajęć z instruktorem, aby później zacząć praktykować sama w domu. A dzięki YouTubowi jest to cudowna codzienna przygoda. Na platformie jest ogrom darmowych filmów z cudownymi instruktorami, dzięki nim domowa praktyka jest na wyciągnięcie ręki.
 
Oczywiście nie umniejszam pracy z nauczycielem w realu to całkiem inna praktyka, nauczyciel cię skoryguję, poprawi, podpowie. Sama, gdy tylko mam okazję praktykuję z nauczycielem, ale na co dzień ćwiczę sama w domu. 
 
Ćwiczę minimum raz dziennie a najczęściej dwa, rano i wieczorem. Zaczynam wcześnie, bo o 5 rano praktykuje oraz ok. 20 medytuję. YouTube oferuje ogrom kanałów z ćwiczeniami, ja najczęściej ćwiczę z Gosią Mostowiak, to z jej kanału są moje ulubione filmiki.

Jeśli rano nie mam za dużo czasu, odpalam filmik - Joga z Gosią na Malediwach.
 
 

A gdy mam go dużo ćwiczę - Power Joga Dynamiczna ♥ Flow.
 
 
Gdy chce mocniej poćwiczyć, wybieram jogę dynamiczną, tu różnie wybieram w zależności od czasu, jakim dysponuję, jak i moich sił. Bardzo lubię ten filmiki -Energetyczna Power Joga z Bali. 
 

Jeśli myślisz, że z jogą porządnie nie poćwiczysz, to spróbuj tych 10-minutowych filmików! 
 
 Na plecy
 
na nogi
 


na brzuch
 
 na ramiona
 
 
 
Ćwiczę te filmiki po kolei - zakwasy w całym ciele gwarantowane!!
 
 
A gdy mam kiepski dzień albo po prostu nie mam siły na takie mocne ćwiczenia, odpalam filmiki z relaksującymi ćwiczeniami. Nie ma nic lepszego na stres i zmęczenie niż 25 minut z jogą.
 
 
 
 
 
 
 
To tylko niektóre z filmików, na kanale jest cała masa cudownych filmów. Najważniejsza jest systematyczność i dystans do swoich umiejętności. Pamiętaj, joga to nie sport nie musisz robić ekstremalnych pozycji, chodzi o prace nad sobą i równowagę między ciałem i umysłem.

Namaste