poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Moje miejsce pracy

http://www.monikabregula.pl/2020/04/moje-miejsce-pracy.html
Może nie jest to moje wymarzone biuro, ale stworzone na szybko z przyczyn oczywistych i choć teraz już nie siedzę na pracy zdanej w domu, to i tak chętnie pracuję w tym miejscu wieczorami. Urządzając ten kącik, kierowałam się tym, by miejsce do pracy było praktyczne i wygodne. 

 
Wcześniej też miałam tam miejsce do pracy, ale z burkiem dla liliputów, kupując je, w teorii miało być fajne i nie zajmować dużo miejsca, ale w praktyce nawet łokci nie można było na nim położyć, więc na szybko zamówiłam biurko o odpowiednich rozmiarach. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zdjęciach stare biurko zdecydowanie dla krasnoludków.

Nie chciałam też wydawać na nie milina monet, ale też nie chciałaby było takie typowo szkole. W końcu stoi w salonie, więc powinno jakość jednak wyglądać. Po przejrzeniu kilkunastu stron z meblami wybór padł na biurko z Ikei. Muszę przyznać, że jest bardzo wygodne, no i super wygląda.
Brakuje mi jeszcze porządnego fotela ten, który mam jest dobry na godzinę. Tak jak poprzednie biurko, kupno tego fotela to był niewypał. 
 
Przy organizacji miejsca pracy warto zadbać, by było ono funkcjonale, co często wiąże się z czystością. Nie stawiaj tam wszystkiego, zwłaszcza że większość z nas nie ma na w domu dużo miejsca na biuro. Zagracenie się powoduje, że jest jeszcze ciaśniej. Dlatego dbaj o czystość na biurku, podziel rzeczy, które masz do zrobienia na osobne stosy, najlepiej włóż je do osobnych teczek. 
 
To samo tyczy pulpitu, spójrz, ile na nim jest plików, które od niepamiętanych czasów czekają na znalezienia im ich miejsca. Po zrobieniu z nimi porządku odkryjesz, że połowa ikon, które się na nim znajdują, są całkowicie zbędę, a często jest tak, że nawet nie wiesz, do czego służą.
 
Na koniec warto zadbać, by to miejsce było choć trochę ładne, postawić świeże kwiaty czy ulubione zdjęcie. Ja mam zamiar nad biurkiem powiesić galerię ze zdjęciami. Póki co jestem w trakcie ich przygotowywania, a na razie stawiam na kwiaty. 


Printfriendly