Becoming Michelle Obama

        Becoming to pozycja nie o władzy czy dojściu do niej, ale o stawianiu na siebie, rozwoju i harcie ducha. Michelle przez całą książkę, w której opowiada o swoim dzieciństwie, dorastaniu w południowym Chicago, małżeństwie i oczywiście o drodze do Białego Domu próbuje czytelnikowi przekazać, że najważniejsze, co sami możemy sobie ofiarować, to praca i wiara we własne możliwości.

        Wykształcenie było jej trampoliną dzięki, której dostała się na wyższe pietra w kaście społeczeństwa, ale nie wystarczyło jej to, chciała coś zmienić, coś wartościowego po sobie pozostawić.


        Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje ze szczerością i wielkim humorem, opowiadając historię swego życia w taki sam sposób, w jaki je przeżyła. Nigdy nie lubiła polityki, ale poświęciła dla niej wiele lat z życia jej rodziny.

         Książką powstała dla wiernych fanów Michelle, a też dla tych, którzy chcą przeczytać, jak wygląda droga do Białego Domu i prezydentura w Stanach Zjednoczonych.
        Na Netflixe właśnie ukazał się dokument z trasy promującej książkę. W filmie możemy usłyszeć historię opowiedziane w książce, ale też kilka nowych. Michelle w filmie opowiada, jak zmieniło się jej życie, po opuszczeniu Białego Domu i co myśli o aktualnej władzy.Pozycja bardzo dobrze napisana, mądra i wartościowa. Czytanie jej było ogromną przyjemnością.