Dieta czy ćwiczenia?


Dieta czy ćwiczenia?

Dobroczynnego wpływu ćwiczeń na nasz organizm nikomu tłumaczyć nie trzeba, lecz niestety bywają sytuacje, które wykluczają systematyczne ćwiczenia. Jedyne, co pozostaje to dieta i pilnowanie tego, co ląduje na naszym talerzu.

Pilnuj rozmiaru porcji

Ważenie i mierzenie tego, co znajduje się na naszym talerzu jest super opcją w pozbywaniu się zbędnego tłuszczu, ponieważ nasz mózg jest kiepski w szacowaniu rozmiaru posiłku. Zmniejszenie zjadanej porcji pozwoli „oszukać” mózg, co za tym idzie dostarczyć mniejszą ilość pochłanianych kalorii.

Odpowiednio długi i zdrowy sen

Nieprzespana noc to brak energii, co skutkuje zwiększonym apetytem i większą ilością pochłanianych kalorii. Nieregularny sen, to duże prawdopodobieństwo przytycia. Przesypianie co najmniej 7 godzin zwiększa szansę na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Pilnuj poziomu glukozy we krwi

Niski pozom cukru we krwi wpływ osłabia naszą silną wolę i zwiększa prawdopodobieństwo porażki w utrzymaniu zdrowej diety. Dlatego tak ważne jest utrzymanie stałego poziomu glukozy we krwi, pomogą w tym stałe pory posiłków. Dobrze wzbogacić dietę o zdrowe ziarna i błonnik.
Nie stresuj się

Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale chroniczny stres zwiększa zapotrzebowanie na pokarmy bogate w cukry i tłuszcze. Często „zajadamy stres” słodyczami lub fast foodami. Dlatego tak ważne jest panowanie nad własnymi uczuciami. Pomocna w chronicznym stresie jest medytacja i joga dzięki, którym można się wyciszyć.

Dieta czy ćwiczenia?
Zrezygnuj ze słodkich napojów

Soki, soczki to czysty cukier. Wypijanie dosładzanych soków sprzyja rozwojowi otyłości. Zamiast tego woda z limonką lub grejpfrutem.

Uważaj, ile czasu spędzasz przed TV

Najczęściej, to przed telewizorem pochłania się najwięcej niezdrowych wysoko tłuszczowych przekąsek. Oglądanie reklam uśmiechniętych ludzi z czekoladowym batonem, to kiepski przekaz dla naszej podświadomości, który mówi „zjedz batona będziesz szczęśliwy”. I o ile dorosły wie, że to aktor z batonem, który w rzeczywistości nawet nie wącha słodyczy, to dla dziecka przekaz jest bardzo silny i stanowczy.

Ściągnij apkę

Różne aplikacje pomagają utrzymać zdrową dietę. Liczą kalorię i przypominają o posiłku czy szklance wody. Aplikacje mają piękne tabelki monitorujące postępy, zapamiętujące spożyte kalorie i utracone kilogramy, nie są zbędnymi zabawkami, ale całkiem sprawnym narzędziem do utrzymywania zdrowej diety. Popularne aplikacje to: MyFitnessPal, Libra, Wiesz co jesz.