Akceptacja siebie


http://www.monikabregula.pl/2018/05/akceptacja-siebie.html 
Mawiają, że zanim zakochasz się w innym człowieku, najpierw powinieneś zakochać się w sobie, bo bez tego nie stworzysz zdrowej relacji. Będziesz od partnera wymagał ciągłych zapewnień miłości, jego akceptacji twojej osoby - jednym słowem będziesz wymagał tego, co powinieneś zapewnić sobie sam. Cóż to za problem zakochać się w sobie? No niestety dla wielu ogromny, zwłaszcza gdy nawet siebie nie akceptujemy, a co dopiero mówić o miłości. 


A przecież, to jak wyglądamy, nie ma żadnego znaczenia, najważniejsze jest to, jak się czujemy, sami ze sobą. Życie jest jak lustro, jeśli czujesz się źle, sam ze sobą ludzie tak właśnie będą cię odbierać. Druga osoba poczuje najpierw twoją wewnętrzną energię, a dopiero później dostrzeże twoją twarz. Są mężczyźni, którzy absolutnie podobają się kobietą, choć są pulchni, niscy i łysiejący, ale gdy wchodzą do pomieszczenia, rozsiewają wokół siebie taką aurę, że kobiety do nich lgną. To samo tyczy kobiet, od mężczyzn opędzić się nie mogą, choć daleko im do wyglądu Monici Bellucci.Akceptacja siebie

Bez tego nie ma mowy o żadnych pozytywnych uczuciach względem siebie.

Na początku przestań się krytykować. Stań przed lustrem i oceń swoje mocne strony, a jeśli zauważysz jakieś złe, absolutnie o nich nie myśl. Zacznij się chwalić! Choćby to była tylko jedna rzecz, skup się na niej. Pamiętaj, nikt nie jest idealny, jeden ma piękne włosy, inny paznokcie, a jeszcze inna osoba piękne nogi. Jeśli sam nie widzisz u siebie nic pozytywnego, zapytaj znajomego, na pewno wymieni całą listę.

Nie ma ideałów, nawet przepiękna Kendall Jenner cierpi z powodu trądziku, co mógł zobaczyć cały świat podczas Złotych Globów. Ona sama pozowała uśmiechając się szeroko. Było po niej widać, że tę parę pryszczy ma gdzieś.

Nie wierz we wszystko, co widzisz w necie lub oglądasz w gazetach. Pomyśl, że nad jedną okładką do czasopisma pracował sztab ludzi, mieli super modelkę, ogromne lampy, profesjonalne kosmetyki i najlepsze ciuchy. Z setek zdjęć wybrano jedno, a i tak poddano je obróbce, wiec, zamiast się porównywać do nieistniejących ideałów, przestań być dla siebie taki surowy.
Zawsze mów do siebie dobrze, bądź swoim najlepszym przyjacielem. Czy powiedziałbyś przyjacielowi, „ale się spasłeś”! „Wyglądasz jak wieprz”! Na pewno nie, dlatego zawsze mów do siebie w sposób czuły i z troską.

Jesteśmy dla siebie najsurowszymi krytykami. Widzimy tylko mankamenty, wymyślamy kolejne kompleksy. Sami siebie wkręcamy, tworząc schematy, których ciężko się później pozbyć. Nie ma nic bardziej destrukcyjnego i nic bardziej podkopującego pewność siebie.

Wyluzuj, nie musisz być idealny!

Pomyśl, kto by chciał być z kimś idealnym? Ja na pewno nie! Wrzuć na luz i bądź wdzięczny za możliwość przeżycia kolejnego dnia! Stań rano przed lustrem, uśmiechnij się szeroko do siebie i pomyśl, że jesteś gotowy zacząć nowy dzień pełen wyzwań!

Nikt nie jest nudny, przeciętny, brzydki. Nie ma możliwości, by urodziła się druga taka sama osoba jak ty, każdy z nas jest wyjątkowy - pamiętaj o tym.