Walka o siebie zawsze się opłaca


http://www.monikabregula.pl/2018/09/walka-o-siebie-zawsze-sie-opaca.html

Zdrowe odżywianie, pozytywne myślenie, czy systematyczne treningi to praca nad sobą, która zawsze się opłaca. Ale bądźmy szczerzy, nie zawsze jest łatwo i nie zawsze się chce, gdy gofr z bitą śmietaną kusi, a w czasie treningu leci właśnie nowy odcinek ulubionego serialu, który woła obejrzyj mnie!! Bywa, że dzień to walka z samym sobą i ze swoimi słabościami. Wtedy trzeba sobie przypomnieć, po co się to robi. A robi się to dla siebie, by być nie tylko szczupłym i ładnym, ale przede wszystkim pewnym siebie! Sport, zdrowa dieta, to filary pewności siebie.
Pewni siebie ludzie zarabiają więcej! Poza naszymi kwalifikacjami liczy się jeszcze to, jak nas postrzegają inni ludzie. Dzięki pewności siebie łatwiej nam iść prosić o podwyżkę czy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej od razu mówić z całą stanowczością ile się chce zarabiać. Walczyć o osoby, które się nam podobają, mówić o swoich uczuciach, potrafić wyznaczać granice i być bardziej asertywnym. Pewność wpływa na całokształt życia. Każdy na swój sposób buduje swoją pewność siebie, zaczynając już w dzieciństwie. I choć początki każdy z nas ma inne, zawsze można pracować nad sobą.


Najważniejsza zasada to nie „porównuj się”.

Uważam, że każdy swój krzyż niesie, nigdy nie wiesz, jakie kto miał przejścia i z czym musi czy też musiał w przeszłości się zmierzyć. Zazdrościsz kaloryfera na brzuchu, ale nie widzisz godzin na sali treningowej, patrzysz na nowe auto, ale nie widzisz nadgodzin przepracowanych w korpo. Nie znasz historii innych, nie wiesz, jakie minęli przeszkody, zanim dobiegli do mety. Bardzo dobrze na psychikę działa czytanie biografii innych ludzi, można zobaczyć jak długa i kręta była droga do sukcesu. Więc, zanim znów zapali ci się zielone światełko zazdrości, pomyśl jak stać się lepszą wersją siebie, każdego kolejnego dnia.

Bądź wdzięczny za to, co masz teraz

Osoby wdzięczne za to, co mają, są bardziej pewne siebie. Naucz się mówić, dziękuje i doceniaj innych. Okazując innym wdzięczność, dajesz do zrozumienia, że druga osoba jest dla ciebie ważna. Taka dobra energia zawsze powraca.


Pozwól sobie na błędy

Każdy z nas popełnia błędy, to nieodzowna część w procesie nauki. Dzięki nim wyciągamy wnioski i stajemy się lepsi. Nikt nie jest mistrzem we wszystkim od urodzenia. Życie to rozwój, sukcesy, ale też porażki. Błędy uczą nas, zamiast się nimi przejmować i karcić siebie samego za każdym razem, gdy ci nie wyjdzie, wyciągnij z nich wnioski i spróbuj kolejny raz.


Praca nad sobą to walka, która zawsze się opłaca. Samo wyjście na ring i zmierzenie się ze swoimi słabościami, to walka, w której nie ma przegranych.