Seriale na jesień


http://www.monikabregula.pl/2019/10/seriale-na-jesien.html


Zrobiło się zdecydowanie chłodniej, mniej czasu spędzamy na zewnątrz, co za ty idzie, pozostaje więcej czasu na seriale. Choć sezon jesiennych serialowych nowości dopiero się rozpoczyna mam dla was trzy super propozycje.
 

W głowie Billa Gatesa 
 
To nazwisko znają wszyscy, ale co tak naprawdę wiemy o Billu Gatesie?? Trzy odcinkowy serial w bardzo ciekawy sposób przedstawia, to jak wzrastała legenda oraz co robi obecnie Bill Gates. Świetnie się to ogląda i aż szkoda, że to tylko trzy odcinki. 
 
Serial stanowi dogłębną analizę zapatrywań i przekonań Billa Gatesa. Po ustąpieniu z funkcji prezesa Microsoftu kariera Gatesa potoczyła się w zaskakująco niespodziewanym kierunku. Miliarder postanowił bowiem poświęcić swoje najcenniejsze zasoby, aby rozwikłać najbardziej palące problemy, z jakimi boryka się współczesny świat. 
 
Serial skrupulatnie i szczerze przedstawia losy bohatera, jego sukcesy i porażki, a także wyjątkowe pomysły na rozwiązanie najbardziej skomplikowanych kwestii, do których Gates podchodzi z takim samym optymizmem, zaciekawieniem i zapałem, jakie cechowały go wówczas, gdy zakładał Microsoft. 
 
W serialu "W głowie Billa Gatesa" wizje tej działalności przeplatają się ze scenami z życia prywatnego oraz rozmowami z Billem i Melindą Gatesami, jak też z ich przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami w działalności charytatywnej i biznesowej. 
 
W ten sposób powstaje wymowny portret człowieka, który, po tym, jak odmienił świat, może też zmienić sposób, w jaki postrzegają go inni.
 
 
 

Szkoła dla elity 
 
Powiem szczerze, nie sądziłam, że hiszpański serial tak bardzo mnie wciągnie, produkcje hiszpańskie kojarzyłam raczej z telenowelami, a nie kryminałem. Świetna gra aktorska młodych aktorów i dobrze napisany scenariusz, całość ogląda się naprawdę dobrze. 
 
Las Encinas to najlepsza i najbardziej elitarna szkoła w Hiszpanii. To tam uczą się dzieci z wyższych sfer. Decyzją lokalnych władz trafia tam też trójka ubogich dzieciaków, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Jednak może to wcale nie oznacza, że szczęście się do nich uśmiechnęło... Zajadły konflikt między tymi, którzy mają wszystko, a tymi, którzy nie mają nic do stracenia, doprowadza do morderstwa. Kto ma krew na rękach? 
 
Czy za zabójstwo odpowiada jeden z nowych dzieciaków? Czy może coś innego, co kryje się głęboko pod powierzchnią?
 
 
Katarzyna Wielka

Czekałam na ten serial i choć okazał się całkiem inny, niż myślałam, to i tak go polecam choćby dla świetnej Helen Mirren
 
Historia serialu "Katarzyna Wielka" osadzona została w burzliwej politycznie i obyczajowo Rosji XVIII wieku, kiedy to przez niemal pół wieku niepodzielną władzę nad Imperium Rosyjskim sprawowała caryca Katarzyna. 
 
Produkcja podąża za Katarzyną w trakcie jej panowania, śledząc namiętny romans, który nawiązała z Grigorijem Potiomkinem. Para, nie będąc w stanie publicznie okazywać sobie uczuć, nawiązuje wyjątkową i oddaną relację, sukcesywnie pokonując przeciwników i współtworząc nowe oblicze Rosji, wprowadzając szereg liberalizujących reform. 
 
Czteroodcinkowy dramat zagłębia się w burzliwe życie dworu Katarzyny Wielkiej, najpotężniejszej monarchini w historii.