czwartek, 31 grudnia 2015

Jak dojść do siebie po imprezie

http://www.monikabregula.pl/2015/12/jak-dojsc-do-siebie-po-imprezie.html

Następny dzień po imprezie bywa ciężki dla naszej głowy, żołądka i twarzy. Nieprzespana noc, alkohol to wszystko jest doskonale widoczne na naszej twarzy. A przecież również po szaleństwach poprzedniej nocy chcemy dobrze wyglądać i czuć się świetnie.

Gdy się obudzisz, powoli wstawaj z łóżka, zbyt szybki zerwanie się spowoduje zawroty głowy. Przygotuj sobie szklankę napoju izotonicznego, uzupełni niedobory wody i zlikwiduje uczucie suchości w ustach. Do szklanki wody dorzuć łyżkę stołową cukru i pół łyżki soli himalajskiej, zamieszaj i wypij.

Super sposobem na zlikwidowanie opuchlizny na twarzy jest wrzucenie do miski kilka kostek lodu, dolanie zimnej wody i dorzucenie plasterków świeżego ogórka. Kilka razy zanurzyć w misce twarz, po chwili cała opuchlizna znika. Zamiast tego możemy również nałożyć na twarz maseczkę ściągającą, najlepiej wyjętą z lodówki.

Rano nie powinno się jeść nic ciężkiego, ponieważ żołądek jest podrażniony. Potrzeba mu witamin, minerałów i tłuszczy, by odzyskać równowagę. Nasza wątroba pracuje na pełnych obrotach radząc sobie z kongenerami są to toksyczne składniki alkoholi, zwłaszcza ciemnych, jak whisky.

Na śniadanie dobra będzie jajecznica z pomidorami, kromka ciemnego pieczywa oraz sok z wyciśniętych cytrusów.

Jeśli masz dreszcze i jesteś osłabiona, prawdopodobnie dalej walczysz z toksynami. Najszybciej pozbędziesz się ich, jeśli porządnie się spocisz. Najlepiej zrobić sobie trening albo iść pobiegać. Jeśli nie masz na to siły, otul się ciepłym kocem i zrób sobie herbatę z imbirem w ten sposób wypocisz toksyny.

Rozgrzewająca kąpiel wypłucze resztki toksyn, a piling doprowadzi ciało do normalnego wyglądu i zlikwiduje szary odcień skóry.

Obiad powinien być dobrze zbilansowany i nie ciężki. Jeśli odczuwasz ochotę na słodycze to przez obniżony poziom glukozy we krwi, ale zamiast sięgać po batona, lepiej sięgnąć po suszone owoce, idealnie sprawdzą się suszone daktyle.

Po tych zbiegach jesteśmy gotowi na kolejną szaloną noc. I możemy zacząć etap przygotowań na następną imprezę.Printfriendly