poniedziałek, 27 lutego 2017

Kochaj ciało, które masz i pracuj nad ciałem, które chcesz mieć!


Kochaj ciało, które masz i pracuj nad ciałem, które chcesz mieć!


foty: Ola Szczygieł


Wielu z nas ma tendencje do bycia swoim najsurowszym krytykiem. Stale porównujemy się do innych, często do osób z gazet czy telewizji. Widząc tylko efekt końcowy, zapominają o sztabie ludzi, którzy pracowali nad wyglądem tych osób. Najpierw w realu, a później przy komputerze. Marzymy, by mieć takie same włosy czy ciała. Niestety takie działanie może prowadzić do gigantycznego obniżenia pewności siebie. Wszyscy mamy kompleksy, ale nie mogą być one dla nas najważniejsze, nie mogą decydować o tym, kim jesteśmy. Często każemy się, bo efekty naszej pracy nie pojawiają się tak szybko, jakbyśmy chcieli. Zapominamy, że każdy jest inny, każdy odbywa własną, indywidualną podróż do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. 

Na początku zapomnij o porównywaniu się z innymi i zacznij kochać siebie i swoje ciało.

Lista pozytywnych rzeczy

Dobrą i przydatną rzeczą, gdy człowieka nachodzą negatywne myśli, jest lista pozytywnych rzeczy o sobie. Zapisz kilka rzeczy, które lubisz w sobie i swoim ciele. Mogą to być oczy, usta, zgrabne nogi, poczucie humoru. Polecam zrobienie jej w telefonie w notatniku, telefon zawsze mamy przy sobie i gdy tylko będzie potrzeba zawsze można na nią zerknąć.


Otaczaj się motywującymi ludźmi, pozbądź się tych negatywnych

Znajdź osoby zmotywowanie i zaangażowane w realizacje swoich pasji, takie osoby dają niesamowitą energię i motywują do pracy. Śledź ich na instagramie, facebook czy snapczacie. Odseparuj się od tzw. wampirów energetycznych. Przy takich osobach nic wartościowego nie osiągniesz, wręcz przeciwnie tylko ściąganą cię w dół.

Postaw na progres

Skup się na tym obszarze, który uważasz za problemowy. Po określeniu tego miejsca pracuj nad nim jak najwięcej.

Samo się nie zrobi, zaakceptuj to

Nic się samo nie zrobi, jeśli marzysz o brzuchu Chodakowskiej postaw na cardio i ćwiczenia mięśni brzucha. Nastaw myśli w dobrym kierunku i ćwicz!! Ona tak właśnie robi.

Podkreśl swoje kształty

Nie ma nic gorszego od workowatych ubrań albo wręcz przeciwnie za małych. Sprawiają one, że osoby je noszące wyglądaj na większe niż w rzeczywistości. Stawiaj na swoje atuty i podkreślaj je, nikt wtedy nie zwróci uwagi na twoje niedoskonałości np., jeśli masz zgrabne nogi, pokaż je!

Powiedz dziękuje, gdy usłyszysz komplement

Wszystkich irytuje osoba, która usłyszawszy komplement, zaprzecza lub neguje go, uwypuklając przy tym swoje niedoskonałości. Jest to nie tylko negatywnie odbierane, ale także pozbawia przyjemności osobę, która komplement powiedziała. Powiedz po prostu, dziękuje — nic więcej, a często będziesz słyszeć komplementy.

Uśmiechnij się

To takie proste, nic nie kosztuje, a daje tyle pozytywnej energii dla ciebie, jak i dla osób wokół.


Kochaj ciało, które masz i pracuj nad ciałem, które chcesz mieć!


Printfriendly