Grejpfruty – tajna broń w walce z tłuszczem

http://www.monikabregula.pl/2017/06/grejpfruty-tajna-bron-w-walce-z-tuszczem.html

To, że grejpfruty są zdrowe, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba, a fakt, że przyśpieszają utratę wagi, potwierdziły liczne badania. W Scripps Clinic w Kalifornii przeprowadzono doświadczenie i udowodniono, że spożycie połówki grejpfruta przed każdym posiłkiem pomaga stracić do pół kilograma tygodniowo. Zauważono, że nawet gdy dieta w żaden sposób się nie zmieniła, tylko włączono grejpfruty i tak osoby te traciły kilogramy. Dzieje się tak dzięki zawartym w owocach związkom, dzięki którym pomagają regulować poziom insuliny, która odpowiedzialna jest za magazynowanie tłuszczy w organizmie. Istnieje teoria, że produkty, które obniżają poziom insuliny, pomagają redukować wagę.

Przeprowadzono również inne badania, które potwierdzają, że jedzenie połówki grejpfruta przed każdym posiłkiem pomaga obniżyć wagę do 7 kilogramów w 12 tygodni. Osoby, które odżywiały się dokładnie tak samo, ale nie umieściły w swojej diecie grejpfruta, schudły tylko jeden kilogram w tym samym czasie.

Jedno jest pewne, grejpfruty bardzo często występują w przeróżnych dietach, ponieważ pomagają redukować z organizmu tłuszcz, który gromadzi się na pośladkach, biodrach i udach. Pomaga również w zapobieganiu powstawaniu nowego tłuszczu.

Grejpfrut nazywany jest przez niektórych rajskim owocem! I najlepszym z cytrusów. W 90 proc. składa się z wody, zawiera moc dobroczynnych dla zdrowia związków-witaminę C, E, PP i B, kwas foliowy, flawonoidy, pektyny, wapń, fosfor, żelazo, cynk, fluor, magnez, mangan, potas. Specyficzny, gorzkawy smak nadaje mu naringina-działający przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i antyseptycznie flawonoid obecny tak w miąższu, jak i w albedo-białej błonce owocu. Dlatego grejpfruty najlepiej zjadać właśnie razem z osłonkami.


 
Jeśli chcemy, by usuwał z naszych organizmów zbędny tłuszcz, należy pić szklankę soku z miąższem lub w ciągu dnia zjeść cały owoc. W miąższu znajdują się pektyny zmniejszające absorpcję tłuszczów, co przyśpiesza utracie wagi. Nie należy słodzić owocu cukrem czy miodem. Oczywiście nie należy również pić soków w kartonach, bądźmy szczerzy, taki sok koło grejpfruta nawet nie stał. Efekty zjadania grejpfrutów są widoczne podczas stosować zbilansowanej diety, a nie gdy zjadamy frytki zagryzając je pizzą, bo wtedy to żaden grejpfrut nam nie pomoże. 

Wierzyć czy nie badaniom to już od was zależy, jedno jest pewne, grejpfruty są zdrowe, pyszne i doskonale nawadniają organizm, a jeśli jest, choć cieć szansy, że zniknie niechciana oponka, to nie pozostaje nic innego jak zajadać się nimi codziennie.