WINTER IS HERE – czyli najlepsze seriale na jesień!

http://www.monikabregula.pl/2017/09/winter-is-here-czyli-najlepsze-seriale.htmlPreacher

To serial fantasy trochę horror trochę czarna komedia. Przypomina mi trochę Miasteczko Twin Peaks, trochę filmy Quentina Tarantino, ogólnie rzecz biorąc jest nieźłe zakręcony!
Fabuła serialu oparta jest na serii komiksów pt. Kaznodzieja, skupia się na Jesse’em Custerze, kaznodziei z małego miasteczka w Teksasie, który jest znudzony i zrezygnowany życiem. Modląc się w swoim kościele, łączy się ze stworzeniem uciekającym z nieba. Dzięki temu wykształca zdolność zmuszania każdego do zrobienia wszystkiego, czego zapragnie. Razem z byłą dziewczyną imieniem Tulip i irlandzkim wampirem Cassidym wyruszają na wyprawę, by dosłownie odnaleźć Boga.
Oglądając pierwszy odcinek, kompletnie nie czułam tego serialu. Drugi obejrzałam kilka tygodni później, jak nie miałam już nic innego i właśnie wtedy ten serial całkowicie mnie wciągnął i pochłonęłam dwie serie. Jeśli chcecie się całkowicie oderwać od rzeczywistości, polecam tę pozycję.Opowieść podręcznej

Serial powstał na podstawie powieści Margaret Atwood. Bohaterką jest bezimienna młoda kobieta, schwytana podczas próby ucieczki do Kanady, podczas której zostaje oddzielona od męża Łukasza, a ich córka trafia w nieznane im miejsce. Bohaterka zostaje wysłana do obozu dla podręcznych jedynych pozostałych na świecie płodnych kobiet, a po przeszkoleniu trafia do domu Komendanta i jego żony Sereny Joy.
Fabuła osadzona jest w niedalekiej przyszłości w Republice Gileadzkiej – państwie powstałym na terenach obecnych Stanów Zjednoczonych. Stworzone przez rasistowsko-nacjonalistyczną organizację terrorystyczną o profilu religijnym – Bank Myśli Synów Jakuba, jest ideologiczną odpowiedzią na wszechogarniającą klęskę ekologiczną, bezpłodność oraz upadek społeczeństwa. Uwięzienie i zabicie prezydenta oraz rozwiązanie Kongresu doprowadziło do upadku legalnego rządu, oraz zawieszenia konstytucji. Nowa władza szybko nabrała cech religijnie nastawionej dyktatury wojskowej i zaczęła przekształcać społeczeństwo według nowych zasad, opartych przede wszystkim na Starym Testamencie.
Bardzo mocny serial dający wiele do myślenia. Główna bohaterka raz w miesiącu jest gwałcona, by dać potomstwo swoim właścicielom. Cała religia, zasady i rytuały zostały wymyślone przez garstkę ludzi, by w ten sposób wytłumaczyć swoje okrucieństwo! The OA

Nie określiłabym tego serialu świetnym czy rewelacyjnym, ale na pewno jest interesujący i ciekawy choć zdania, co do niego są bardzo podzielone. Na pewno nie można mu zarzucić sztampy, jest bardzo oryginalny, a główna bohaterka pełna tajemnic i warstw.

Siedem lat po tajemniczym zniknięciu z domu niewidoma młoda kobieta powraca, a co jeszcze bardziej ciekawe już nie jest niewidoma. Ma teraz tajemnicze zdolności i rekrutuje pięcioro nieznajomych do pewnej tajnej misji, ale najpierw opowie im swoją historię i to gdzie była przez te siedem lat.


Zoo

Na całym świecie dochodzi do niewytłumaczalnych i wcześniej niespotykanych ataków zwierząt. Jackson Oz - badacz zachowań zwierząt, Chloe Tousignant - agentka wywiadu, Abraham Kenyatta - przewodnik safari, Mitch Morgan - patolog weterynaryjny oraz Jamie Campbell - dziennikarka, zostają zwerbowani przez tajemniczego Delavenne'a w celu znalezienia przyczyny takiego zachowania i zapobieżenia dalszej eskalacji problemu. Grupa szybko zabiera się do pracy, gdyż zjawisko narasta, a teoria, którą uczestnicy misji uważają za najbardziej prawdopodobną, mówi o pandemii mogącej doprowadzić do przejęcia przez zwierzęta władzy na Ziemi.
Kolejny serial Sci-Fi tym razem fabuła oparta jest na zwierzętach. Powstały już trzy serie, każda seria skupia się na innych problemach, przez co kolejne serie nie nudzą. To, co mi się najbardziej podoba to bardzo szybka akcja, bo nie zawsze ma się ochotę oglądać kolejny przegadany serial. Podsumowując, bardzo dobry serial akcji. Gra o tron

Ci, którzy wierzą, o co chodzi w zdaniu „winter is here”, nic więcej dodawać nie trzeba. Siódma seria kultowego serialu została już wyemitowana i jedyne co jej mogę zarzucić, to, to, że jest tylko 7 odcinków, a nie jak w każdej serii 10!!