Moje sposoby na piękne włosy


Moje sposoby na piękne włosy

Długie, krótkie, kręcone czy proste, nie ma większego znaczenia ważne, by były zadbane, lśniące i zdrowe. Włosy to niewątpliwie jeden z największych atutów kobiety, lecz równie dobrze może być jej największą niedoskonałością. Znajdą się osoby które powiedzą, że geny decydują o tym, kto, jaką czuprynę ma na głowie, ale ja się z tym absolutnie nie zgodzę. Są sprawdzone sposoby, by mieć piękne włosy, wystarczy odrobina chęci i zaangażowania.Dieta

Najważniejsza jest oczywiście prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta! To podstawa zdrowia i urody włosów! Dla osób, które chcą wzmocnić i wspomóc porost włosów polecam codzienne picie mielonego siemienia lnianego lub łykanie trzy razy dziennie przez trzy miesiące Revalidu, stosowałam go kilka razy i byłam bardzo zadowolona z jego efektu, ale teraz przerzuciłam się na bardziej naturalny środek i codziennie piję siemię, które oprócz wzmocnienia włosów ma wiele, innych właściwości.

Czesanie

Nie ma bardziej podstawowego przyrządu do pielęgnacji włosów jak odpowiednia szczotka! Moje włosy są grube i długie dlatego używam dużej grubej szczotki z naturalnego włosia, najśmieszniejsze jest to, że za każdym razem, gdy idę do fryzjera, zabieram ją ze sobą, bo tylko nią bez ciągnięcia i szarpania można rozczesać moje włosy. Zwróć uwagę, czy aby twój przyrząd do czesania jest odpowiedni dla twoich włosów, bo może się okazać, że zamiast dbać o twoje włosy, niszczy je! Przy krótkich i grubych włosach lepiej sprawdzą się te nylonowe szczotki. Im dłuższe włosy, tym większej szczotki potrzebujesz, by je rozczesać.

Podcinanie

Dzięki podcinaniu włosy wyglądają na bardziej zdrowe, lepiej też się układają. Najlepiej podcinać włosy o 1-2,5 cm raz na trzy miesiące.

Moje sposoby na piękne włosy

Osuszanie włosów ręcznikiem papierowym

Papierowy ręcznik lub chusteczka pozwala odcisnąć jakieś 50% wilgoci z włosów, dzięki czemu nie trzeba już tak długo suszyć ich suszarką, która może niszczyć kosmyki. Papierowy ręcznik pochłania więcej wody niż bawełniany, poza tym, używając zwykłego ręcznika, zazwyczaj mocno pocieramy nim włosy, co niszczy je i łamie. Dobrym wyjściem jest też nałożenie na mokre włosy turbanu z mikrofibry, który wchłonie wodę bez odciskania czy pocierania włosów.

Odpowiednia temperatura stylizacji

Jeśli często prostujesz lub suszysz włosy, zaopatrz się w urządzenia z możliwością ustawienia temperatury. Dzięki temu nie spalisz i nie zniszczysz włosów.

Moje sposoby na piękne włosy
Satynowa bawełna

Może dziwnie to zabrzmi, ale odpowiednia pościel może sprawić, że włosy będą rano dużo ładniejsze. Satynowa bawełna jest tylko trochę droższa, a dużo bardziej delikatna dla włosów niż pościel wykonana ze zwykłej bawełny, zmniejszając ich tarcie oraz plątanie.


Odpowiedni olejek

Gdy chce, żeby włosy były lśniące, używam kilka kropli olejku L’oreal Kérastase Elixir Ultime. Wystarczy jedną, dwie krople rozetrzeć w dłoniach i delikatnie wmasować w we włosy, ale nie w skórę. Dzięki niemu włosy są błyszczące i wyglądają na bardzo zdrowe.

Moje sposoby na piękne włosy