Moja mapa marzeń

http://www.monikabregula.pl/2018/12/moja-mapa-marzen.html
Zamiast postanowień mapa marzeń! Niektórzy słyszeli o tym i robią ją od lat, dla innych, to pewnie nowy temat, dlatego, już tłumaczę, co to takiego i dlaczego warto ja zrobić.


Co to jest
Mapa marzeń, to graficzna układanka zdjęć które, wywołuj w nas emocje – pozytywne emocje. Mapa, to kreowanie rzeczywistości, afirmowanie naszych marzeń poprzez obrazy. Takie manifestowanie własnych pragnień, ma nam pomóc w zmianie sposobu myślenia i codziennego nakierowywania myśli na nasze pragnienia. Mapa w przeciwieństwie do postanowień nie znika po pierwszym tygodniu stycznia, tylko jest z nami przez cały rok.

foto pinterest
Po co to robić
Wytycznie celu - wytycza kierunek.

Dzięki mapie możemy określić, czego pragniemy. Zwizualizować to, czego pragniemy – jeśli zobaczymy marzenie, łatwiej nam uwierzyć, ze się spełni. Nasze marzenia staną się realniejsze, możliwe do osiągnięcia.

Czy to działa
Mapę marzeń, powinno traktować się jako zabawę, miłe spędzenie czasu i okazję do zagłębienia się własne ja. Odpowiedzeniu sobie czego się tak naprawdę się pragnie na wielu płaszczyznach życia. Czy działa?? Każdy powinien sam się przekonać:), ale jeszcze się nie zdarzyło, by pozytywne myśli nie zadziałały. Mapa ma pomóc skopić się na pozytywnych myślach, a nie koncentrować się od rana na złych. Każdy słyszał powiedzenie „jeśli wierzysz, że ci się uda – masz rację, jeśli wierzysz, że ci się nie uda – masz rację” w cokolwiek uwierzysz, zrealizuje się.

Strefy mapy
Mapę można rozmieścić tak jak na zdjęciu lub w dowolnej kolejności nie ma to większego znaczenia, na przykład w tym roku bardziej nam zależny na podróżach, a nie koniecznie na karierze dlatego dodajemy więcej zdjęć miejsc, które pragniemy zobaczyć. Ważne jest by pośrodku, było nasze zdjęcie, na zdjęciu powinno się nie dobrze wyglądać, ale dobrze czuć. Zdjęcie ma wzbudzać pozytywne emocje. Ja umieściłam na środku zdjęcie z Pragi, miałam w dniu zrobienia go urodziny, w tym dniu zwiedzałam wymarzone miejsce. Zdjęcie kojarzy mi się z samymi cudownymi emocjami.


Kiedy robić
Mapę robimy raz najwyżej dwa razy w roku. Czas robienia mapy jest bardzo ważny, robimy ją teraz w okresie zimowego przesilenia — początku roku, panuje wtedy zimowy spokój. Dni są krótkie, noce długie, to czas skupienia się na sobie. Dobrym momentem jest też dzień naszych urodzin, zaczyna się wtedy nasz osobisty nowy rok.

foto pinterest
Jak wybierać zdjęcia – obrazy
To ważne by raczej nie przedstawiały konkretnej rzeczy, a emocje, jakie w nas wzbudzają. Można jeździć najnowszym mercedesem, a mieć pustkę w sercu.

Jak zrobić mapę
Można wziąć stertę gazet i wyciąć, to co wzbudza w nas miłe uczucia, zdjęcia marzeń, są też osoby, które cały rok wycinają zdjęcia, które do nich przemawiają, później tworząc z nich mapę. Mapę oprawiamy i stawiamy, tak by codziennie na nią spoglądać. Ja zrobiłam, to trochę inaczej, pracuję cały rok ze zdjęciami na ekranie czy to komputera, czy telefonu. Ten sposób jest dla mnie chlebem powszednim, a nie zdjęcie w gazecie. Cały rok zapisywałam zdjęcia, robiła screeny. Z zapisanych zdjęć wybrałam kilka, podzieliłam na grupy tematyczne, później połączyłam na monitorze komputera w jeden wielki kolaż, wydrukowałam i oprawiłam w ramce i postawiłam na toaletce. W ten sposób powstała moja mapa marzeń.