poniedziałek, 21 września 2015

Basen moja miłośćhttp://www.monikabregula.pl/2015/09/basen-moja-miosc.html


Uwielbiam pływać, w wodzie czuje się doskonale wyciszam się i odpoczywam. Jest wiele stylów pływania, ale nie chodzi o to, by być jak Otylia i zasuwać przez godzinę motylkiem, ale żeby popluskać się i miło spędzić godzinkę w wodzie. Ja preferuję styl „po dyrektorsku” z głową uniesioną nad wodę, udaję, że doskonale pływam żabką, czyli posuwam się do przodu i jak przystało na księżniczkę, uważam, by nie zmoczyć włosów. Wybieram zazwyczaj godziny wieczorne, zwłaszcza lubię chodzić na basen w niedziele, nie ma żadnych tłumów, a ja mogę spokojnie popływać i przygotować się na kolejny tydzień pracy.

Pływanie to doskonała forma ruch i dbania o własną sylwetkę. Jeśli się wahasz czy chodzić na basen przekona Cię to pływanie, że wzmacnia ramiona, plecy, pośladki, nogi, ale przede wszystkim mięśnie głębokie, ponieważ woda jest 724 razy gęstsza niż powietrze, co powoduje stały opór, który wymusza do większej pracy całe ciało. Podstawą naszego ciała są mięśnie głębokie, a pływanie sprawia, że stają się mocniejsze. Doskonale nadaje się do rzeźbienia mięśni brzucha bez żmudnych brzuszków, które nie każdy lubi.

To trening nisko obciążeniowy polecany osobą po kontuzjach albo, gdy chcemy by, nasze stawy odpoczęły.
Bardzo fajne są zajęcia z aqua aerobiku prowadzone przez trenera, zauważyła też wiele osób, które same ćwiczą taki trening w wodzie.

O czym warto pamiętać idąc na basen:

Nie pływaj tuż po jedzeniu ani całkiem na czczo (najlepiej iść na basen dwie godziny po posiłku).

Zabierz ze sobą klapki, chronią stopy przed poślizgnięciem się, ale też przed infekcjami grzybiczymi.

Po basenie dokładnie umyj ciało mydłem, a włosy szamponem. Przed ubraniem się posmaruj skórę balsamem nawilżającym.

W trakcie miesiączki lepiej zrezygnuj z pływania.

W szatni zostaw biżuterię. Jeśli masz gdzieś przyklejony plaster, zdejmij go.

Przed wejściem do wody weź chłodny prysznic.

Wchodząc do hali basenowej, wydezynfekuj stopy w niecce ze środkiem odkażającym.

Nie pływaj w okularach optycznych — można w soczewkach i w okularkach, ale najlepsze są specjalne okularki pływackie ze szkłami optycznymi.
 

Printfriendly