Dobre nawyki w dbaniu o siebie zimą

http://www.monikabregula.pl/2015/12/dobre-nawyki-w-dbaniu-o-siebie-w-czasie.html

Każdy wie, jak ważne jest dbanie o siebie, ale od czasu do czasu nakładanie maseczki nie pomoże, jeśli codziennie nie będziemy dbać o swój wygląd. Odpowiednie nawyki sprawią, że będziemy każdego dnia zadbane i piękne.

Nawadnianie organizmu

W czasie zimie nie powinniśmy zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Suche powietrze w pomieszczeniach sprawia, że organizm odwadnia się, przez co skóra jest sucha i szara.

Zmywanie makijażu

To bardzo ważna czynność, której powinniśmy przykładać bardzo dużą uwagę i nie lekceważyć jej. O odpowiednim oczyszczaniu pisałam tu. W ciągu dnia do twarzy przyczepiają się różne zanieczyszczenia, które są bardzo szkodliwe dla naszej twarzy. Jeśli dokładnie wieczorem nie oczyścimy skóry, pozwolimy na to, by zanieczyszczenia zatkały pory i przyśpieszyły proces powstawania zmarszczek.

Wiązanie włosów na noc

Zbyt mocne wiązanie włosów przed pójściem spać powoduje, że cebulki osłabiają się i włosy wypadają. Na noc lepiej związać włosy w luźny warkocz, dzięki czemu damy cebulką odpoczną.

Mycie pędzli

Dokładne mycie przyborów, którymi robimy makijaż, jest bardzo istotne i należy je wykonywać raz w tygodniu. Na pędzlach zostaje sebum i brud z naszej twarz, jaki jest sens dokładniej pielęgnacji twarzy, jeśli później zanieczyszczamy ja brudnymi pędzlami.


Nawilżanie ust

Przez przesuszone powietrze w domach i bardzo zimne na dworze nasze usta stają się spękane i przesuszone. Aby temu zapobiec, ważne jest ich regularne złuszczanie, można to robić rano szczoteczkom do zębów albo specjalnymi pomadkami z peelingiem. Ważne jest również regularne ich nawilżanie pomadkami albo miodem. Spękane usta pokryte kolorową szminką bardzo kiepsko wyglądają, przez co efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Sen

Żadne zabiegi nie pomogą, jeśli nie będziemy się wysypiać. Dzięki przespanej nocy nasza skóra jest promienna a organizm mniej narażony na infekcję. I tak całkiem szczerze o tej porze roku nie mam żadnego problemu z przestrzeganiem ostatniego nawyku :).