czwartek, 2 czerwca 2016

Przede wszystkim - trzeba chcieć!

Przede wszystkim - trzeba chcieć!

Jest takie powiedzenie, które często powtarzam, bo pasuje praktycznie do wszystkiego, co robimy:

„jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz, znajdziesz powód”.

Chyba każdy zgodzi się z tymi słowami, najważniejsze to naprawdę czego chcieć. Aczkolwiek zdarza się, że choć bardzo czegoś pragniemy i tak nic nie robimy, by zrealizować nasze pragnienia.Powód - brak wystarczającej motywacji i lęk przed zmianą.

A przecież nie wolno bać się wyzwań! Tym bardziej, jeśli chodzi o nasze zdrowie i naszą przyszłość. Nie można mówić - jestem już za stary, nie opłaca się zaczynać i tak nic nie osiągnę. Bzdura czas i tak minie bez względu na to, czy cały rok siedzisz na kanapie, czy powolutku bez napinki biegasz. Jak myślisz, dla kogo go ten rok lepiej zakończy?

Wszystko planuję tak już mam, krateczki na każdą okazję, ale to zdaje egzamin. Dobrze jest realizować swoje cele krok po kroku. Zrób listę postanowień i wyobraź sobie, jak je po kolei wprowadzasz w życie. Nie wymagaj od siebie niemożliwego. Nagradzaj się po osiągnięciu kolejnego pułapu, który przybliża cię do Twojego celu, ja tak robię. Powtarzam sobie, że nawet jeśli moje postępy są znikome, i tak jestem krok dalej od wszystkich tych, którzy grzeją sofę!
Co najważniejsze - nie pozwalam by strach i lenistwo zawładnęły moim życiem.

Plan
Ciężka praca
Hektolitry mojego potu
Zmęczenie
Moja zasłużona satysfakcja!

Nie szukaj powodu, znajdź sposób!
 
Przede wszystkim - trzeba chcieć!Printfriendly