Wizualizacja celu

http://www.monikabregula.pl/2016/10/wizualizacja-celu.html

W dążeniu do wymarzonego celu pomaga oprócz konkretnej pracy budowanie w głowie fundamentu w postaci wizualizacji upragnionego celu.


Wyobrażanie sobie już osiągniętego celu. Wypracowanie w sobie uczucia spełnionego marzenia. Myślenie o tym, co się będzie działo, gdy już osiągniemy cel i jakie emocje wtedy będą nam towarzyszyć.

Dzięki takim wizualizacją łatwiej jest dążyć do upragnionego celu, dają nam radość i uśmiech na twarzy. A co najważniejsze pozwalają cieszyć się z drogi do niego.

Wizualizację pozwalają przewidzieć ewentualne trudności, a co za tym idzie z góry ustalić jak sobie z nimi poradzić. Ten sposób działania pozwala ustawić umysł na realizację marzeń i zacząć działać bez namysłu.

Nie warto zawracać sobie głowy negatywnymi myślami, bo to ogromna strata czasu. Przewidywanie w głowie ewentualnych porażek i tragedii, pisanie czarnych scenariuszy tylko oddala nas od celu.

Teoria znana od wieków mówi, że przyciągamy to, o czym myślimy, dlatego w głowie powinny znaleźć się tylko pozytywne myśli, które sprawiają nam radość. Myślenie w kółko, o tym, czego nie chcemy, czego się boimy, nakręca lęki i splata umysł.

Ty jesteś odpowiedzialny za to, co się dzieje w twoim życiu, wizualizuj swoje cele i piękne sny. Zaprogramuj umysł na kreowanie życia, tak jak chcesz, by wyglądało. Droga do nich może i jest kręta, ale może być też bardzo pouczająca i piękna. 

Przestań obawiać się o to, co może pójść nie tak, zacznij myśleć o tym, co może się udać.