Maksymalny odpoczynek w ciągu paru dni wolnego


http://www.monikabregula.pl/2017/05/maksymalny-odpoczynek-w-ciagu-paru-dni.html

Praktycznie za nami długi majowy weekend. Dla wielu miał być okazją do odpoczynku i naładowania akumulatorów. Niestety najczęściej jest tak, że po dłuższym wolnym jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni, niż w czasie normalnego tygodnia pracy. A przecież odpoczywaliśmy tyle dni, więc dlaczego nie czujemy się lepiej? 

Ponieważ najważniejsza jest, jakość odpoczynku, a nie ilość dni wolnych. Równie dobrze można wypocząć w zwykłe dwa weekendowe dni. Wystarczy je dobrze zaplanować, a nasze akumulatory będą naładowane do maksimum.

Odwrotność pracy

Nie jest żadnym rewolucyjnym odkryciem, że powinniśmy odpoczywać, odwrotnie niż pracujemy. Czyli jeśli pracujemy umysłowo przy biurku, to najlepszym odpoczynkiem będzie ruch. Może to być całodniowa wędrówka po lesie czy pogrzebanie w ogrodzie i posadzenie nowych kwiatów. Bardzo wiele osób właśnie praca w ziemi najlepiej relaksuje.
Natomiast, jeśli pracujecie fizycznie, najlepsza będzie książka, trawka, kocyk. Reset murowany.

Zrelaksuj się

Znajdź czas na długie relaksowanie się ulubionymi czynnościami. Jeśli idziesz do wanny przeznacz na to minimum dwie godziny, nie spiesz się, rób wszystko w swoim wolnym tempie.Odpoczywaj inaczej niż zazwyczaj

Jeśli, na co dzień relaksujesz się przy filmach tym razem postaw na książkę lub odwrotnie. Jeśli lubisz spacery, tym razem niech będą prowadziły do kina. Odwrotność od normalności spowoduje, że mózg zapamięta wolne dni, jako wyjątkowe.

Pośpij

Nie chodzi o spanie do południa, ale o powolnie wybudzanie się. Zrezygnuj z budzika i pozwól zadziałać naturalnemu. Zanim wstaniesz z łóżka, poleż trochę, daj obudzić się organizmowi. Zaparz sobie dobrą kawę i poleż jeszcze w cieplutkim łóżku i podelektuj się jej smakiem.

Tempo

Spróbuj porobić maksymalnie dużo rzeczy w swoim czasie. Bez pośpiechu idź do kina, posprzątaj, pogotuj i poczytaj. Poświęć czas małym rzeczą, ciesząc się każdą z nich. Na luzie i bez presji, jeśli nie dasz rady posprzątać czy iść do kina powiedz sobie — trudno nie ucieknie. Dzięki temu czujemy, że maksymalnie wykorzystujemy wolne dnia i nie czujemy się zmęczeni i sfrustrowani.