wtorek, 23 stycznia 2018

Egoizm to nie grzech. Pokochaj swoje serce - Dagmara Skalska


http://www.monikabregula.pl/2018/01/egoizm-to-nie-grzech-pokochaj-swoje.html

Są takie książki, o których nigdy wcześniej nie słyszałam, a gdy jakimś dziwnym trafem do mnie okazuje się, że dokładnie tego było mi trzeba. Tak właśnie było z książką Dagmary, wpadła mi w ręce w jednym z supermarketów, kupiłam bez większego zachwytu nad nią, kompletnie nie wiedząc, kim jest Dagmara, czym się zajmuje i czy w ogóle jest kompetentną i doświadczoną osobą. Któregoś wieczoru braku laku wzięłam ją do ręki i od pierwszych stron się zachwyciłam.
 
Książka ta, to swoista terapia naszego wnętrza, ale zadziała tylko wtedy gdy będziemy z nią współpracować. Zawarte w niej ćwiczenia mogą pomóc w poznaniu samego siebie tego, jak działa nasz umysł, który często płata nam figle. Nie ma to nic wspólnego z modnym dziś coachingiem, a raczej ze ścieżką duchowego rozwoju.

Kilka słów o autorce z jej bloga i książki:

Gdy miała 18 lat zakochała się na zabój. On był starszy – 33 lata, po rozwodzie. Dla niego rzuciła wszystko. Po tygodniu mieszkali razem. Po miesiącu wzięli ślub.
Początkowo wszyscy patrzyli na nich jak na wariatów. Wspólnie promowali Projekt Egoistka. Dla wielu byli najbardziej zakochaną parą na ziemi. I wszystko być może skończyłoby się niczym w bajce, ale po ośmiu latach On zmarł. Na jej rękach, dając jej najtrudniejszą lekcję życia, jakiej człowiek może doświadczyć.

Od 8 lat promuje w mediach pozytywny egoizm. Prowadziła swój cykl „Trening pozytywnej egoistki” w „Pytaniu na śniadanie” w TVP, felietonistka Magazynu Samo Zdrowie, Magazynu Shape, Magazyna Yoga & Ayurweda, Ambasadorka Magazynu Miasto Kobiet. Ze swoimi kampaniami „Egoizm to nie grzech!” dotarła do przeszło 300 000 Polek, bezpośrednio spotkała się z ponad 20 tysiącami kobiet w ramach warsztatów i spotkań.

W swojej książce "Egoizm to nie grzech!" Dagmara Skalska pisze:  

"Bądźmy kobiece, bądźmy delikatne, subtelne i wrażliwe. Nie bójmy się jako kobiety okazywać naszych słabości. Zacznijmy na nowo pokazywać swoją kobiecość. Wyrzućmy z głowy oficera, który każe nam rywalizować, stawać się lepszymi, niezależnymi i niepotrzebującymi facetów w naszym życiu. Kobiecość to siła i mądrość".

Bardzo podoba się w niej to, że jest w niej tyle mądrych ćwiczeń, dzięki którym inaczej zaczynamy  postrzegać samych siebie. To czy rzeczywiście pokochamy swoje serce, czy się jakkolwiek zmienimy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych ale z ta książka jest to odrobinę łatwiejsze.
Jeśli od wielu lat towarzyszy ci lęk, proszę cię, byś z wielką uważnością przeczytała ten tekst. Dobrze? 
Pierwsza informacja, którą chcę ci przekazać, brzmi: „Nie musisz uciekać. Lęk nie może cię zabić”. 
Druga informacja jest wspanialsza: „Lęk, jeżeli się w niego zagłębisz i go rozpuścisz, da ci niewyobrażalną siłę! Lęk transformujemy w nieustraszoność. Kiedy rozstajesz się z lękiem, zyskujesz wolność”. 
Trzecia informacja niesie nadzieję: „Są ludzie, którzy chcą ci pomóc. Nie zamykaj się na nich”.
Printfriendly